more_horiz

Sławomir Potapowicz: Adam Szłapka dobrym kandydatem na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 17:44
- 11 stycznia zdecydujemy, czy będziemy mieć swojego kandydata w wyborach prezydenckich, czy też będzie to kandydat popierany przez Koalicję Obywatelską  - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej.  Na 11 stycznia zaplanowano Radę Krajową Nowoczesnej. 
Audio
  • Sławomir Potapowicz o wyborach prezydenckich (Rozmowa PR24)

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 decyzja w tej sprawie nie będzie łatwa. - Trzeba mieć kandydata, który miałby realne szanse to, żeby jego wynik w wyborach prezydenckich był przyzwoity, a nie śmieszny. Trzeba mieć też środki finansowe - tłumaczył Sławomir Potapowicz.  - Prawda jest też taka, że 11 stycznia będzie Rada Krajowa Nowoczesnej. Wtedy ostatecznie zdecydujemy, czy będzie samodzielny kandydat Nowoczesnej w wyborach prezydenckich, czy też będzie to kandydat wskazany przez Platformę Obywatelską - dodał. 


szłapka adam 1200 jedynka.jpg
Szłapka o wyborach prezydenckich: są bardzo silne głosy, żeby wystawić swojego kandydata

Sławomir Potapowicz podkreślił, że lepiej byłoby, gdyby Nowoczesna poszła samodzielnie do wyborów prezydenckich. - Przez zbieg różnego rodzaju okoliczności. Nasze zaszłości, także finansowe, może to być niemożliwe - wyjaśnił polityk. 

Jego zdaniem dobrym kandydatem w wyborach prezydenckich byłby Adam Szłapka. - Jest przewodniczącym Nowoczesnej, ukończył 35 rok życia. Wiele mówi się też o starcie Wadima Tyszkiewicza, który współtworzył naszą partię, a dziś jest senatorem. Zobaczymy, decyzja należy do Rady Krajowej - podsumował Potapowicz. 

***

Więcej w nagraniu.        

Audycja: "Rozmowa PR 24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach 

Goście: Sławomir Potapowicz 

Data emisji: 2.01.2020

Godzina emisji: 16.35

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem