more_horiz

"Patologia w pigułce, kolesiostwo i nepotyzm". Paweł Kukiz o szczepieniach celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 18:35
- Każda dawka tej szczepionki powinna w pierwszej kolejności trafić do personelu medycznego. Co do szczepień celebrytów - mamy do czynienia z polską patologią w pigułce, kolesiostwem i nepotyzmem - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz (lider ruchu Kukiz'15).
Paweł Kukiz
Paweł KukizFoto: PR24
kukiz pap 1200.jpg
Kukiz o szczepieniach: chciałbym jak najszybciej, ale nigdy nie wciskałem się w kolejki

W ubiegłym tygodniu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym podano szczepionkę 18 osobom ze świata kultury i polityki. Był wśród nich były premier, a obecnie eurodeputowany Leszek Miller, dyrektor programowy telewizji TVN Edward Miszczak i aktorka Krystyna Janda. Do przyjęcia pierwszej dawki szczepionki przyznała się też aktorka Maria Seweryn. Szczepionkę przeciwko COVID-19 otrzymał również aktor Wiktor Zborowski.

Czytaj także:

Paweł Kukiz, który był gościem red. Adriana Klarenbacha w Polskim Radiu 24, podkreślił, że "każda dawka tej szczepionki powinna w pierwszej kolejności trafić do personelu medycznego". - Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - zaznaczył.

Stanisław Karczewski 1200.jpg
Celebryci szczepieni poza kolejnością. Karczewski: popełnili olbrzymi błąd

- Przez lata wykształciło się poczucie, że celebrytom wolno wszystko, że im się wszystko należy - jak książętom czy baronom. Część z tych artystów może i miała szlachetne intencje, ale ciężko mówić o szlachetności, jeśli były szczepione całe rodziny celebrytów - zauważył. - Z całą pewnością mamy do czynienia z polską patologią w pigułce, kolesiostwem i nepotyzmem - powiedział.

Posłuchaj
15:44 [PR24] PR24 (mp3) 4 styczeń_2021_01_04-17-35-14_for_media.mp3 Paweł Kukiz: przez lata wykształciło się poczucie, że celebrytom wolno wszystko (Rozmowa PR 24)

Gość red. Klarenbacha poinformował, że nikt do niego nie dzwonił z propozycją zaszczepienia. - Gdybym taką propozycję dostał, to zapytałbym się, czy jest to akcja promocyjna #szczepimysie. Twarzą tej akcji miał być Cezary Pazura - podkreślił.

***

Tytuł audycji: "Rozmowa PR 24"
Prowadził: Adrian Klarenbach
Gość: Paweł Kukiz (lider ruchu Kukiz'15)
Data emisji: 04.01.2021
Godzina emisji: 17.35

PR24/IAR
pb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem