more_horiz

Wysłuchanie publiczne ws. weryfikacji covidowej. Tomasz Latos ostrzega przed narracją antyszczepionkowców

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 19:07
- Osób, które się zapisały, żeby powiedzieć, że są za szczepieniami, było kilka. Reszta to przeciwnicy szczepień - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Tomasz Latos z PiS, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, odnosząc się do wysłuchania publicznego ws. ustawy o weryfikacji covidowej.
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: PR24/AK
Obejrzyj
Rozmowy w PR24

W środę odbyło się wysłuchanie publiczne w Sejmie dla projektu ustawy o weryfikacji covidowej. Propozycja autorstwa posłów PiS umożliwia pracodawcom wymaganie od zatrudnionych negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Testowaniu, które w myśl projektu miałoby być bezpłatne, nie podlegaliby zaszczepieni lub ozdrowieńcy z COVID-19.

Odmowa okazania ujemnego testu czy dowodów zaszczepienia bądź przechorowania wiązałaby się z możliwością delegowania do innego miejsca pracy lub do innego rodzaju pracy, ale bez uszczerbku na wynagrodzeniu. W Polskim Radiu 24 o posiedzeniu komisji zdrowia, na którym odbyło się wysłuchanie, mówił Tomasz Latos.

Wysłuchanie publiczne ws. weryfikacji covidowej

Gość PR24 przyznał, że posiedzenie było bardzo gorące, bo do wysłuchania publicznego mógł się zapisać każdy, z czego skorzystali głównie przeciwnicy szczepień i obostrzeń covidowych. - Ci, którzy są zwolennikami szczepień, w jakimś sensie schowali głowy w piasek i się nie zgłosili na to wysłuchanie publiczne - mówił Tomasz Latos.

Przyznał, że zainteresowanie mediów wydarzeniem było duże, na samym posiedzeniu komisji było pięć kamer, jednak nie wie, dlaczego wydarzenie nie było transmitowane. Jednocześnie podkreślił, że nie ma czego żałować, bo niektóre wypowiedzi, które padały na wysłuchaniu publicznym, "były nieakceptowalne".

- Jeżeli ktoś twierdził - osoba z bardzo prestiżowego zawodu - że tlenek grafenu - a grafen to jest czysty węgiel - tnie jak scyzoryk. Przypominam, że tlenek węgla i dwutlenek węgla to są gazy... Taka dyskusja też niestety miała miejsce - wyjaśnił.

Większość zapisanych to antyszczepionkowcy

Tomasz Latos mówił, że na wysłuchanie publiczne zapisały się 63 osoby i podmioty, niektóre podmioty miały kilkoro przedstawicieli, w sumie było to ok. 70 osób. - Tych, którzy się zapisali, żeby powiedzieć, że są za szczepieniami, było niestety kilka osób. Reszta to byli przeciwnicy szczepień - mówił polityk, podkreślając, że antyszczepionkowców jest w Polsce mniejszość, ale są lepiej zorganizowani.

- Ubolewam nad tym, że kilku lekarzy, którzy zabierali głos w debacie, to byli przeciwnicy szczepień - dodał.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:34 PR24_mp3 2022_01_05-17-35-42_Latos.mp3 Tomasz Latos o wysłuchaniu publicznym ws. weryfikacji szczepień ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Tomasz Latos (PiS)
Data emisji: 05.01.2021
Godzina emisji: 17.35

IAR/PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także