more_horiz

Andżelika Borys na wolności. Grzegorz Napieralski: bardzo dobra informacja

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2022 20:33
Cieszę się bardzo, że wczoraj przez aklamację Sejm przyjął bardzo jednoznaczną i bardzo ważną uchwałę w tej sprawie, wzywającą do uwolnienia Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta, a zarazem innych politycznych więźniów. Miejmy nadzieję, że to przestraszy Alaksandra Łukaszenkę - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina potwierdził po godz. 16 wcześniej podawaną przez media informację o zwolnieniu z więzienia liderki Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys. Przebywała w nim od ponad roku - została aresztowana przez białoruski reżim 23 marca 2021 roku. W białoruskim więzieniu nadal przebywa inny Polak na Białorusi Andrzej Poczobut. W Polskim Radiu 24 m.in. tę sprawę skomentował Grzegorz Napieralski.

Więźniowie polityczni na Białorusi

Gość PR24 wyraził ogromną radość z tego, że Andżelika Borys została uwolniona. Przypomniał równocześnie postać Andrzeja Poczobuta, a także wspomniał o innych Polakach więzionych przez białoruski reżim. Jak wyjaśnił, szczególnie sprawa Andrzeja Poczobuta leży mu na sercu.

- Mój serdeczny przyjaciel to jego rodzina. I oni to bardzo przeżywają, bo z tego, co wiem, to wczoraj dowiedziałem się, że do tej pory rodzina mogła się z nim kontaktować choćby przez wideokonferencje, a od dłuższego czasu nawet to jest zabronione w tych relacjach  - mówił Grzegorz Napieralski.

- Cieszę się bardzo, że wczoraj przez aklamację Sejm przyjął bardzo jednoznaczną i bardzo ważną uchwałę w tej sprawie, wzywającą do uwolnienia tej dwójki, a zarazem innych politycznych więźniów. Miejmy nadzieję, że to przestraszy Alaksandra Łukaszenkę, przynajmniej w tym czasie tak bardzo groźnym, że jednak pójdzie po rozum do głowy i wypuści więźniów politycznych - dodał poseł PO-KO.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:34 PR24_mp3 2022_03_25-17-34-47_Napieralski.mp3 Grzegorz Napieralski o Andżelice Borys i Andrzeju Poczobucie ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Grzegorz Napieralski (PO-KO)
Data emisji: 25.03.2022
Godzina emisji: 17.35

IAR/PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także