more_horiz

Ustawa wiatrakowa. Poseł Lewicy: poprzemy ją, ale lepszym rozwiązaniem byłaby odległość 500 m od zabudowań

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 17:17
- Jak mówi polskie przysłowie "z braku laku dobry kit". Będziemy za tym głosować. Natomiast na pewno jest zgoda wszystkich ugrupowań opozycyjnych, że trzeba wrócić do odległości 500 metrów od zabudowań - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Nowej Lewicy Dariusz Wieczorek.
Dariusz Wieczorek
Dariusz WieczorekFoto: PR24/TJ

Sejmowe komisje energii oraz samorządu negatywnie zaopiniowały poprawki, które Senat wniósł do ustawy o inwestycjach w energetyce wiatrowej. Komisje rekomendują Sejmowi odrzucenie proponowanego przez Senat obniżenia z 700 do 500 m minimalnej odległości wiatraka od zabudowań.

- Ustawa jest po obradach komisji. Słynna poprawka przewodniczącego Suskiego została przyjęta. My proponowaliśmy, żeby wrócić do 500 metrów, a jest 700 - powiedział Dariusz Wieczorek. 

Jak dodał, "przepisy te zostaną przyjęte". - Bo jak mówi polskie przysłowie "z braku laku dobry kit". Będziemy za tym głosować, natomiast na pewno jest zgoda wszystkich ugrupowań opozycyjnych, że trzeba wrócić do tych 500 m, tego pomysłu, który był analizowany przez parę lat. To dobre rozwiązanie po to, żeby rzeczywiście budować wiatraki - zaznaczył poseł.

- To nie jest przypadek, że dzisiaj rząd niemiecki podejmuje decyzję o trzykrotnym wzroście potencjału energetyki wiatrowej w Niemczech. Będzie na to wykładał miliardy euro, bo wie, że to kierunek, który nas uniezależni od rosyjskich surowców - podsumował gość PR24.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:19 Dariusz Wieczorek 8 marca 2023.mp3 Dariusz Wieczorek o ustawie wiatrakowej (Rozmowa PR24) 

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Dariusz Wieczorek (poseł Nowej Lewicy)
Data emisji: 8.03.2023
Godzina emisji: 16.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także