Różaniec do granic. "Na lotniskach, flisackiej tratwie i w górach"
„Różaniec do granic” to po ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży 2016 największe wydarzenie modlitewne w Europie - podkreśla rzecznik prasowy Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik. Organizatorzy szacują, że do inicjatywy przyłączy się milion osób. „Różaniec do granic” to organizowana w 320 kościołach na obrzeżach Polski modlitwa w intencji naszej ojczyzny oraz pokoju na świecie. W PR24 o ostatnich przygotowaniach do wielkiej modlitwy opowiadał Grzegorz Maciak (IAR)
2017-10-06, 19:37
Posłuchaj
06.10.2017 W sobota akcja "Różaniec do Granic". Relacja Grzegorza Maciaka (IAR)
Dodaj do playlisty
O modlitwę różańcową prosiła Matka Boża w swoich objawieniach. Organizatorzy "Różańca do granic" - fundacja „Solo Dios Basta” chcą w ten sposób uczcić setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie oraz 140.rocznicę objawień w Gietrzwałdzie. Modlitwa różańcowa planowana jest między innymi na lotniskach, flisackiej tratwie i w górach.
Program całego wydarzenia jest wspólny dla wszystkich. O godzinie 10.30 uczestnicy modlitwy gromadzą się w kościołach. Tam wysłuchają konferencji, wezmą udział w mszy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Później udadzą się do miejsc modlitwy różańcowej. Początek odmawiana różańca przewidziano na godzinę 14.00.
W Warszawie z myślą o osobach starszych i chorych wiele parafii organizuje podobne modlitwy na miejscu, łącząc się duchowo z uczestnikami na granicach. Do modlitwy zaprasza także kapelan lotniska Chopina.
Do akcji włączają się również wspólnoty i parafie poza granicami kraju między innymi w portugalskiej Fatimie, w Wielkiej Brytanii, w sanktuarium maryjnym w Akicie w Japonii, w Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej. Także w bazie wojskowej w Bagram w Afganistanie.
REKLAMA
Polskie Radio jest patronem „Różańca do granic”.
Polskie Radio 24, IAR
REKLAMA