Tajemnica miejsca narodzin Jezusa Chrystusa

Odwiedzamy dziś grotę Narodzin Jezusa i zaglądamy do Jego żłóbka. Czy dzieje Chrystusa są na tyle pasjonujące, by tropić Jego ślady? Co o okolicznościach narodzin mówią nam Ewangelie? Co eksperci podpowiadają nam na temat tamtych wydarzeń i towarzyszących im okoliczności. Na te pytania starali się dać odpowiedź w Polskim Radiu 24 Iwona Niemyjska, ekspertka ds. Ziemi Świętej i ks. Jerzy Banak, biblista i przewodnik po Ziemi Świętej.

2017-12-25, 10:00

Tajemnica miejsca narodzin Jezusa Chrystusa
Grota Narodzenia – według przekazów chrześcijańskich miejsce, w którym narodził się Jezus Chrystus. Obecnie Grota Narodzenia znajduje się w krypcie pod ołtarzem Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem.Foto: wikipedia.org/public domain

Posłuchaj

25.12.2017 ks. Jerzy Banak i Iwona Niemyjska o tajemnicy Bożego Narodzenia.
+
Dodaj do playlisty

Zdanie ks. Jerzego Banaka bez zainteresowania Jezusem i wiarą mało kto przyjeżdżałby w miejsce narodzenia Chrystusa. – Jeśli ktoś już jedzie, to motyw religijny musi być uwzględniony. W Izraelu wszystko jest godne zobaczenia, to są korzenie naszej kultury. Oczekiwanie na Chrystusa jest konkretnie związane z dynastią Dawida. Gdy Mojżesz umierał, to zapowiadał, że Bóg pośle proroka podobnego do niego. Prorok opowiada w Księdze Liczb, że „wzejdzie gwiazda z Jakuba”, czyli ludu żydowskiego. Dlatego potem mamy gwiazdę nad Betlejem, która prowadziła trzech mędrców – powiedział biblista.

Według Iwony Niemyjskiej, gdy jest się w Bazylice Narodzenia, to koniecznie trzeba odwiedzić Grotę Mleczną. – Jest kilka legend odnośnie Groty Mlecznej. Jedna z nich mówi o tym, że podczas ucieczki Świętej Rodziny do Egiptu, Maria zatrzymała się, by nakarmić pana Jezusa. Spadła kropla mleka z piersi i wtedy skała zabarwiła się na biało – mówiła rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Agnieszka Kozłowska-Łysko

REKLAMA

Polskie Radio 24

___________________

Godzina emisji: 09:35

Data emisji: 25.12.2017


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej