X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Szef PISM: KE chce poszerzyć zakres swojej władzy w UE

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 11:31
– Dyskutujemy o pewnego rodzaju aspiracjach politycznych Komisji Europejskiej, która chce poszerzyć zakres swojej władzy w Unii Europejskiej – mówił w Polskim Radiu 24 dr Sławomir Dębski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Ekspert na naszej antenie odniósł się do uruchomionej wobec Polski procedury, w ramach art. 7 ust. 1 traktatu unijnego.
Audio
  • 10.01.18 Szef PISM: KE chce poszerzyć zakres swojej władzy w UE
Dr Sławomir Dębski
Dr Sławomir DębskiFoto: PR24

Komisja Europejska ocenia, że istnieje poważne zagrożenie naruszenia zasady praworządności w Polsce. Bruksela zarzuca Warszawie, że zmiany w polskim wymiarze sprawiedliwości doprowadzą do zbyt dużej ingerencji władzy ustawodawczej w sądowniczą. Polski rząd odrzuca tego typu argumenty, podkreślając przy tym, że organizacja sądów jest kompetencją władz krajowych.

– Dyskutujemy o pewnego rodzaju aspiracjach politycznych Komisji Europejskiej, która chce poszerzyć zakres swojej władzy w Unii Europejskiej – komentował w PR24 dr Sławomir Dębski. – KE chce wykorzystać do tego celu reformy wprowadzane w Polsce, a także fakt, że PiS nie należy do Europejskiej Partii Ludowej, czyli frakcji, która ma większość w Parlamencie Europejskim. Również wielu szefów rządów państw członkowskich należy do tej „rodziny”. To sprawia, że np. Viktor Orban, pod którego adresem kierowane są podobne zarzuty, jak wobec Polski, nie musi obawiać się o wszczęcie jakiejkolwiek procedury – wskazywał szef PISM.

– Komisja Europejska, w oparciu o zasadę, której tak stara się bronić, czyli o praworządność, może działać w ramach i granicach prawa, które jej oddano w określonych kompetencjach – podkreślał dr Sławomir Dębski. – Tymczasem, Komisja wyinterpretowała sobie kompetencje z zadań, które zostały przed nią postawione i to jest naruszeniem zasad legalizmu. Tego KE robić nie wolno – pointował gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Jakub Kukla

Polskie Radio 24/zz

__________________

Data emisji: 10.01.18

Godzina emisji: 10.07


 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KE rozpoczyna postępowanie przeciwko Polsce w związku z ustawą o sądach

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 14:36
Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie przeciwko Polsce o naruszenie unijnego prawa w związku z przyjętą ustawą o sądach powszechnych. Oficjalne pismo w tej sprawie zostało wysłane do władz w Warszawie. Polska ma miesiąc na przysłanie odpowiedzi i odniesienie się do zarzutów. O szczegółach w Polskim Radiu 24 mówiła Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Gryglas: Polska ma prawo do własnych wyborów ws. reformy wymiaru sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 17:51
W piątek premier Mateusz Morawiecki spotka się na kolacji z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem. Zdaniem rzeczniczki KE Miny Andreew głównym tematem, jaki Juncker chce poruszać z nowym szefem polskiego rządu, będzie kwestia praworządności. W audycji Jeden Na Jednego komentarz Zbigniewa Gryglasa - posła PiS i wiceszefa Porozumienia Jarosława Gowina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Morawiecki: pokazaliśmy, o co nam chodzi w reformie wymiaru sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 23:30
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że wyjaśnił szefowi Komisji Europejskiej intencje reform w wymiarze sprawiedliwości. Ponad trzy godziny trwało spotkaniu obu polityków, w którym uczestniczyli także wiceszef Komisji Frans Timmermans i wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Konferencję prasową Mateusza Morawieckiego, po spotkaniu w Brukseli, transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier spotkał się z szefami KE. Komentarz publicystów

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 10:09
Reforma wymiaru sprawiedliwości i kryzys migracyjny. To niektóre tematy spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z szefem komisji europejskiej Jean-Claudem Junckerem i jego zastępcą, Fransem Timmermansem. Po stronie polskiej w rozmowie uczestniczył także wiceminister spraw zagranicznych, Konrad Szymański. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 komentarz Olgi Doleśniak-Harczuk z Gazety Polskiej i Łukasza Warzechy z Do Rzeczy i PR24.
rozwiń zwiń