X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Pietrzak: w Warszawie wybraliśmy władze, które nie są w stanie zadbać o poziom czystości w Wiśle

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 14:00
- Wisła płynie przez Polskę, płynie przez nasze dzieje. Istnieje też w świecie naszych wartości. Za to, co się stało w Warszawie, jako przedwojenny warszawiak, muszę przeprosić pozostałe regiony Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk.
Audio
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: PR24/AK

W ciągu ostatnich dni uległy awarii dwa rurociągi dostarczające ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni. Z danych stołecznego Ratusza wynika, że do Wisły przedostaje się trzy tysiące litrów zanieczyszczeń na sekundę.

Kolektorów przesyłających ścieki do oczyszczalni "Czajka" nie uda się naprawić w ciągu kilku dni - powiedział w czwartek po posiedzeniu sztabu kryzysowego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak zaznaczył, jest za wcześnie, aby ustalić przyczyny awarii. Szukamy rozwiązań - zapewnił.

Na konferencji po posiedzeniu sztabu Trzaskowski zapewnił, że cały czas trwa praca nad oceną skutków awarii i jej przyczyn przez ekspertów. "Jest w tej chwili za wcześnie, żeby mówić, jakie były przyczyny, ponieważ te przyczyny będą przez najbliższe godziny i dni ustalane" - zaznaczył. Trudność ustaleń - jak wyjaśnił - polega m.in. na tym, że należy w tym celu zdjąć dużą pokrywę betonową.

Prezydent podkreślił, że obecnie prowadzone są pomiary m.in. przez służby rządowe. Do prowadzenia pomiarów zobowiązało się także miasto. Jak dodał Trzaskowski, Warszawa pomoże także kolejnym miastom na północ od stolicy. Prezydent przyznał, że nie uda się naprawić kolektorów w ciągu kilku dni. "To potrwa dłużej, ale będziemy dokładnie wiedzieć jak długo, w ciągu najbliższych dni" - zaznaczył. Zapewnił, że stołeczne władze szukają innowacyjnych rozwiązań. "Wszyscy na poziomie roboczym staramy się współpracować" - dodał.

O awarii kolektorów przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" władze Warszawy powiadomiły mieszkańców w środę. Wskutek awarii zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenia przed zanieczyszczoną wodą dla kilku powiatów leżących wzdłuż Wisły. Alerty otrzymali mieszkańcy Płocka, powiatów płockiego, sochaczewskiego, płońskiego, warszawskiego zachodniego, legionowskiego i nowodworskiego.

O awarii w oczyszczalni ścieków Czajka, w wyniku której do Wisły trafia 3 tys. litrów ścieków na sekundę, mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. - Jako przedwojenny warszawiak, przepraszam regiony położone powyżej Warszawy, że wybraliśmy władzę, która nie jest w stanie zadbać o poziom czystości w Wiśle - stwierdził. - Ludzie z PO są nonszalanccy w stosunku do faktów i nie chcą za nic ponosić odpowiedzialności. Na szczęście ta partia rządzi tylko w kilku miastach  - dodał.

Gość PR24 skrytykował władze Warszawy. Zarzucił decydentom ze stołecznego ratusza, że intratne stanowiska w miejskich spółkach zajmują ludzie z klucza politycznego, a nie fachowcy, którzy znają się na swojej pracy. 

Więcej w audycji

Rozmawiał Antoni Trzmiel

Polskie Radio 24/tb, IAR

---------------------------

Data emisji: 29.08.2019

Godzina emisji: 13.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: niebywały brak współpracy ze strony Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 11:20
- Niezrozumiałe jest stanowisko prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który zdaje się nie chcieć skorzystać z pomocy rządu - alarmowała na antenie PR24 wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zanieczyszczenie Wisły. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 12:27
- Na sekundę, w przeliczeniu, do Wisły wpływają trzy wanny ścieków. Wkrótce największa rzeka Polski będzie jednym, wielkim ściekiem. Teraz Płock musi ponieść koszty, które moim zdaniem powinna pokryć Warszawa  - powiedział Marek Król z tygodnika "Sieci". Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Piotr Semka z "Do Rzeczy" i Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej". 
rozwiń zwiń