X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Marzena Machałek: podkręcanie emocji przez opozycję jest niewłaściwe

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 11:00
- Opozycja niepotrzebnie straszy uczniów i rodziców - powiedziała w PR24 wiceminister MEN Marzena Machałek. - Tegoroczna rekrutacja przebiegła lepiej niż w poprzednich latach. Straszono też masowymi zwolnieniami nauczycieli, a w tej chwili nauczycieli brakuje - dodała.
Audio
  • Wiceminister MEN: opozycja niepotrzebnie straszy uczniów (Gość PR24)

Nowy rok szkolny zaczęło 4 miliony 600 tysięcy uczniów w całym kraju. W związku z reformą edukacji w pierwszych klasach szkół średnich będzie w tym roku więcej uczniów niż w latach ubiegłych - tzw. podwójny rocznik, czyli ostatni rocznik absolwentów gimnazjów i pierwszy rocznik absolwentów 8-letnich szkół podstawowych.


Dariusz Piontkowski 1200 F.jpg
Dariusz Piontkowski: ze spokojem możemy obserwować zmiany w polskim szkolnictwie

Reforma edukacji na ratunek szkołom

Wiceminister MEN zwracała uwagę na to, że w większości przypadków tzw. podwójny rocznik uratował szkoły. - Mieliśmy niż demograficzny, szkołom groziły likwidacje, a nauczycielom zwolnienia - wyjaśniała.

- Edukacja się rozwija. Mówienie o katastrofie to straszenie uczniów i rodziców. Emocje szkole zawsze towarzyszą, a opozycja je podkręca - dodała rozmówczyni Michała Rachonia.

Marzena Machałek powiedziała, że szkoła powinna dawać możliwości rozwoju, dostrzegać każdego ucznia i każde dziecko. - Taką szkołę chcemy budować - zadeklarowała.

pap_piontkowski-1200.jpg
Dariusz Piontkowski: w przyszłym roku na pewno będzie kolejna podwyżka dla nauczycieli

Nauczyciele zarabiają coraz więcej

Sekretarz Stanu w MEN przypomniała, że ministerstwo rozpoczyna wypłatę podwyżek dla nauczycieli. - To jest prawie 10 proc. w ciągu dwóch lat. To ważna i istotna zmiana. Podwyżki są wprowadzane, co nie znaczy, że nauczyciele są zadowoleni ze swoich płac - podkreślała.

- Chcemy, aby w przyszłym roku były kolejne podwyżki. Najważniejsza jest jakość edukacji i uczeń - mówiła wiceminister.

Marzena Machałek wyraziła zaniepokojenie tym, że rodzice najbardziej boją się kolejnych strajków nauczycieli. - Ostatni protest nie był akceptowalny społecznie - wskazała zdecydowanie.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Marzena Machałek (wiceminister MEN)

Data emisji: 05.09.2019

Godzina emisji: 10:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: dodatkowy miliard złotych na podwyżki w ramach przesunięć budżetowych

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 08:18
- Jeszcze niedawno część mediów twierdziła, że większość kosztów podwyżki dla nauczycieli zostanie przerzucona na samorządy, a tak nie jest - powiedział w "Sygnałach dnia" szef MEN Dariusz Piontkowski. Podkreślił, że pieniądze - dodatkowy miliard złotch - będą pochodziły z przesunięć budżetowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

D. Piontkowski o edukacji seksualnej: sprawa dotyczy niewielkiej części szkół

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 16:21
– W większości szkół nie ma problemu, że dyrektor czy samorząd próbuje wprowadzać jakieś dodatkowe zajęcia dotykające sfery seksualnej człowieka. To sprawa dotycząca niewielkiej części szkół w niektórych dużych miastach – powiedział w środę PAP minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: w przyszłym roku na pewno będzie kolejna podwyżka dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 09:38
- Uważamy, że nauczyciel powinien być dobrze wynagradzany i dotychczasowe działania rządu PiS wyraźnie to pokazują. Rozmawiałem z panem premierem, z ministrem finansów i przewidujemy także podwyżkę płac dla nauczycieli w przyszłym roku - powiedział szef MEN Dariusz Piontkowski. - Niedługo będziemy mówili o szczegółach - dodał.
rozwiń zwiń