X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Piotr Semka: język Sławomira Neumanna przypomina język szefa mafii

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 14:26
- Język Sławomira Neumanna przypomina szefa mafii mówiącego "jak będziesz z nami, włos Ci nie spadnie z głowy". - W przypadku PO charakterystyczne jest to, że ich wyborcy walczą przeciwko czemuś, a nie za czymś - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".
Audio
  • 04.10.2019 Piotr Semka o "taśmach Neumanna" i Kornelu Morawieckim
Piotr Semka, publicysta Do Rzeczy
Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy"Foto: Polskie Radio 24

TVP INFO ujawniło nagrania pochodzące z 2017 r., na których Sławomir Neumann z KO-PO rozmawia z lokalnymi działaczami PO w Tczewie. Taśmy zawierały m.in. charakterystykę działań PO oraz Komitetu Obrony Demokracji. 

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę na wątek byłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w ujawnionych nagraniach. - Sławomir Neumann był przekonany o poważnych zarzutach prezydenta Adamowicza i nie dziwił się, że może za nie zostać aresztowany. Okoliczności jego śmierci nie zmieniają faktu, że śledztwa przeciwko niemu miały miejsce. To zachęta, aby z większą ostrożnością tworzyć kult człowieka, któremu należy się szacunek za okoliczności śmierci, ale nie można wygładzać okresu jego prezydentury w Gdańsku - uważa. 

twitter kazimierz smoliński 663.jpg
Poseł PiS z Tczewa: te nagrania dyskwalifikują Sławomira Neumanna

Kto zyska, a kto straci?

- W "taśmach Neumanna" najbardziej uderzyło mnie przekonanie, niestety słuszne, że PO może liczyć na sędziów. Przypomina to o tym, że środowisko sędziowskie ma także swoje sympatie. W tym nagraniu było ponadto bardzo dużo słów, których nie można zacytować. Niektórzy działacze PO myślą, że im więcej będzie takich przerywników, tym bardziej będą konkretni - zaznaczył.  

- W polskich warunkach bardzo różne materiały, które były lekceważone, okazywały się istotne i w drugą stronę. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć niczego, oprócz tego, że mobilizacja wyborców może wpłynąć na wynik. Być może największym beneficjentem "taśm Neumanna" nie będzie PiS, ale Lewica. SLD rządziło stosunkowo dawno, w związku z tym ich czarne grzeszki się zacierają - podkreślił.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Prof. M. Kleiber o "taśmach Neumanna": ta wypowiedź budzi moje przerażenie

Piotr Semka wyraził także swój sprzeciw wobec pogardliwego tonu dla miasta Tczewa z ust Sławomira Neumanna. - Za parawanem bardzo często znajdują się postacie, dzięki którym Sławomir Neumann pociesza swojego kolegę z PO. Zirytowało mnie to, że pan Neumann zaatakował Tczew, bo jest to piękne miasto i tam była pierwsza siedziba Szkoły Morskiej, do której uczęszczał mój dziadek - przyznał.

1200_Żukowska_PAP.jpg
Rzeczniczka SLD o "taśmach Neumanna": KOD został cynicznie wykorzystany przez PO

Pogrzeb Kornela Morawieckiego

Gość audycji odniósł się także do postaci zmarłego Kornela Morawieckiego. - Szczęście uśmiechnęło się do Kornela Morawieckiego. To przykład, kiedy w polityce hołd przychodzi po latach, ale wreszcie przychodzi - zaznaczył publicysta.

Rozmówca wspomniał też o mniej znanym aspekcie jego działalności. - Sytuacja, kiedy ojciec i syn są aktywni w polityce, zdarza się bardzo rzadko. Kornel Morawiecki był także zwolennikiem myślenia o narodach zza wschodniej granicy. To on rozrzucał ulotki przeciwko inwazji wojsk polskich na Czechosłowację i razem z działaczami rosyjskiej opozycji wydał odezwę do rosyjskich żołnierzy, aby nie uczestniczyli w miażdżeniu polskiej wolności - przypomniał.

- Cieszę się, że msza święta za Kornela Morawieckiego obędzie się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. To odpowiednie miejsce dla człowieka, który był bojownikiem. To miejsce dla ludzi, którzy mieli cnoty wojenne, a których symbolem jest order Virtuti Millitari - dodał.

Sejm-pozegnanie-KMorawiecki-pap-1200.jpg
Sejm: trumna z ciałem Kornela Morawieckiego wystawiona w Sali Kolumnowej

***

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Rozmawiał Antoni Trzmiel

PR24/PAP/IAR/pkr

____________________ 

Data emisji: 04.10.2019

Godzina emisji: 13:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłosz Manasterski: PO promuje osoby, które mają problemy z przestrzeganiem prawa

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 11:26
- "Taśmy Neumanna" są materiałem na wiele analiz. Z tych wypowiedzi można wiele wyciągnąć na temat tego jak działa Platforma Obywatelska i świat układany w głowach wyborców PO, który jest karykaturą świata prawdziwego - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. Do tematu odniósł się także dr Maciej Onasz, politolog.
rozwiń zwiń