X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Paweł Szefernaker: dywersyfikację dostaw energii blokowało SLD

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 09:33
- Kwestie związane z bezpieczeństwem pokazują jak w soczewice, co łączy dzisiaj ugrupowania, które wystartowały w wyborach przeciwko Prawu i Sprawiedliwości – mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Szefernaker (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji).
Audio
  • 11.10.19 Paweł Szefernaker: politycy PiS chcą, by kwestie energetyczne były prowadzone dzisiaj z podniesioną głową
Paweł Szefernaker
Paweł Szefernaker Foto: PR24/AK

Paweł Szefernaker podkreślał jak mógłby się zmienić stosunek do bezpieczeństwa energetycznego Polski, gdyby opozycja doszła do władzy. – To Waldemar Pawlak podpisywał umowę z naszymi wschodnimi sąsiadami, tak krytykowaną do dzisiaj, która nas uzależniła od wschodniego kierunku dostaw gazu. Działo się to było za rządów Platformy Obywatelskiej. Kwestie dywersyfikacji dostaw blokowało Stronnictwo Lewicy Demokratycznej. Natomiast Janusz Korwin-Mikke mówi dzisiaj wprost; jesteśmy formacją prorosyjską. To ich dzisiaj łączy, pewnego rodzaju słabość, uległość i sposób myślenia odmienny niż polityków PiS, którzy chcą by kwestie energetyczne były prowadzone dzisiaj z podniesioną głową, by Polska była w tej sferze krajem wolnym, a nie od kogokolwiek zależnym.

Naimski_1200.jpg
Piotr Naimski o wyroku ws. OPAL-u: obroniliśmy polski interes

Gość audycji zwracała też uwagę, że partie opozycyjne łączy nie program, a jedynie bycie w kontrze do partii rządzącej. - Jak powiedział ostatnio w chwili szczerości Sławomir Neumann, chce on, jeśli będzie taka możliwość, założyć koalicję po wyborach. Nie widzi on problemu, aby Konfederacja była w niej przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. To jest front anty-PiS – stwierdził Paweł Szafernaker.

Według pełnomocnika rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, ministra w KPRM Piotr Naimskiego, gazociąg Baltic Pipe będzie gotowy do 1 października 2022 r., czyli do rozpoczęcia roku czyli do rozpoczęcia roku gazowego 2022–2023.

W ramach rozbudowy mocy terminala w Świnoujściu Polskie LNG - spółka należąca do operatora przesyłowego gazu Gaz-System - planuje szereg nowych przedsięwzięć. Powstanie m.in. drugie nabrzeże, przystosowane zarówno do rozładunku LNG, jego załadunku na metanowce i bunkierki oraz do bunkrowania statków napędzanych tym paliwem. Powstać ma również instalacja do napełniania cystern kolejowych.

Rozmawiał Michał Rachoń.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 11.10.2019

Godzina emisji: 07:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Naimski o wyroku ws. OPAL-u: obroniliśmy polski interes

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 15:22
 - Jesteśmy pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej i powinniśmy korzystać ze swoich uprawnień. Udało się w tym przypadku obronić polski interes - powiedział o wyroku TSUE ws. gazociągu OPAL Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez przełomu ws. tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 21:00
- Im bardziej będzie opóźnia się podpisanie porozumienia, tym większa szansa, że gaz z Rosji będzie płynął przez Ukrainę na starych zasadach - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Benedyczak z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po konwencji PiS w Szczecinie. "Pomorze Zachodnie jest obszarem kluczowym"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 15:00
- Zachodnie Pomorze to nasz energetyczny korytarz bezpieczeństwa, a także kwestia gospodarki morskiej i rywalizacji z portami niemieckimi. To obszar kluczowy w koncepcji Trójmorza - powiedział dr Dawid Piekarz z Instytutu Staszica. Do niedzielnej konwencji regionalnej PiS w Szczecinie odnieśli się również m.in. Karolina Zioło-Pużuk z Centrum Daszyńskiego oraz Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Tchórzewski: inni ministrowie energii podziwiają polskie rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 14:55
- Przyjechali tutaj wszyscy, którzy chcą unowocześniać Polskę, a jesteśmy w tej dziedzinie na dobrej drodze. Widzę jak inni ministrowie odpowiedzialni za energię podchodzą do nas i mówią nam, że nas podziwiają - powiedział obecny na Kongresie 590 w Jasionce Krzysztof Tchórzewski, minister energii.
rozwiń zwiń