X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Przemysław Piotr Żurawski vel Grajewski: prezydent Macron popełnia błąd

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 20:28
- W interesie żadnego państwa zachodniego nie leży otwieranie drogi do dezintegracji NATO i do mieszania się Rosji w wewnętrzną grę polityczną - mówił w Polskim Radiu 24 historyk i politolog prof. Przemysław Piotr Żurawski vel Grajewski.
Audio
Władimir Putin i Emmanuel Macron podczas spotkanie tzw. normandzkiej czwórki
Władimir Putin i Emmanuel Macron podczas spotkanie tzw. normandzkiej czwórkiFoto: PAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, Rosja zawsze wykorzystuje możliwości, które wynikają ze słabości Zachodu. - Polityka prezydenta Emmanuela Macrona, jego deklaracje na temat "śmierci mózgowej NATO" i jego weto ws. rozszerzenia UE wpływa na aktywizację polityki rosyjskiej - podkreślił.


macron 1200.jpg
"Martwica mózgu" NATO. Poruszenie po wywiadzie Macrona

Dodał, że Rosja jest w stanie popierać wszystkie strony sporu.  - Jest w stanie popierać prezydenta Macrona i narodowców od Marine Le Pen. Może występować w roli dziedzica związku sowieckiego i obrońcy wartości konserwatywnych, jak mówi rosyjska propaganda, przed Gejropą. Rosja jest obrotowa w sensie zdolności do manipulacji socjotechnicznych. Zdajemy sobie sprawę, że niekoniecznie we Francji wszyscy muszą to rozumieć. Tam jednak też są eksperci dla których jest to jasne. Niemniej często względy wyborcze przeważają. To istotne ryzyko podejmuje prezydent Macron, we własnej wyobraźni, zgodnie z własnym interesem wyborczym. Rozbijanie NATO, wyhamowywanie atrakcyjności UE, skłócanie się z Europą Środkową, z USA jest błędem. Francja traci prestiż wśród sojuszników, niczego przy tym nie zyskuje ze strony Rosji - tłumaczył prof. Przemysław Piotr Żurawski vel Grajewski.

W Pałacu Elizejskim w Paryżu trwa spotkanie przywódców Rosji, Ukrainy, Francji i Niemiec. Spotkanie tak zwanej normandzkiej czwórki dotyczy konfliktu w Donbasie na wschodzie Ukrainy. Rozmowy na szczycie toczą się z udziałem kanclerz Niemiec Angeli Merkel, prezydenta Francji Emmanuela Macrona oraz prezydenta Władimira Putina i prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Celem jest omówienie porozumienia co do warunków przerwania ognia i zaprzestania walk we wschodniej części Ukrainy oraz opuszczenia tych terenów przez ciężką artylerię. W grę wchodzi także odzyskanie przez władze w Kijowie kontroli nad granicą ukraińsko-rosyjską.

Więcej w nagraniu. 

Audycję "Świat w powiększeniu" prowadził Antoni Opaliński.

Data emisji: 9.12.19

Godzina emisji: 19.46

PR24


Czytaj także

Analityczka OSW: stanowisko Macrona ws. Rosji może hamować dalsze wzmacnianie wschodniej flanki

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 14:00
- NATO potrzebuje strategicznej refleksji i chyba ma tego świadomość. Chodzi m.in. o różnice w postrzeganiu zagrożeń – w Rosji, w Chinach, w terroryzmie. Zapis o rozpoczęciu analiz, których celem jest poprawa politycznych konsultacji, ujęto w deklaracji ze spotkania przywódców sojuszu – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Justyna Gotkowska z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń