Żywa choinka w domu? "Przede wszystkim z dużych plantacji"
- Wielu z nas na święta chciałoby mieć w domu kawałek żywego lasu. Ale w Polsce żywe choinki pochodzą głównie z dużych plantacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Rafał Zubkowicz z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.
2019-12-22, 09:10
Posłuchaj
Bez choinki trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie. Dzięki udekorowanemu drzewku dom nabiera świątecznej magii. Tradycyjnie ubieramy choinkę tuż przed Wigilią i przystrajamy ją różnego rodzaju ozdobami.
>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Czy sztuczna choinka jest bardziej ekologiczna?
- Jeśli ktoś ma taką możliwość, polecam sprawdzić ofertę nadleśnictwa, na którego terenie mieszkamy - albo gdzie podróżujemy w okresie świątecznym. Choinki, które oferujemy w Lasach Państwowych najlepiej sprzedają się "prosto z pnia". Zapraszamy ludzi do samodzielnego wycięcia takiego drzewka. Należy poszukiwać informacji na ten temat na stronach internetowych nadleśnictw. Teraz mamy już ostatni moment, żeby nabyć choinkę - powiedział w Polskim Radiu 24 Rafał Zubkowicz.
"Chcielibyśmy mieć w domu kawałek lasu"
Podkreślił, że żywe choinki w naszych domach pochodzą głównie z dużych plantacji. - Chcielibyśmy widzieć u siebie w domu kawałek lasu, ale współczesne choinki pochodzą przede wszystkim z celowo zakładanych plantacji. Nasze drzewka - z Lasów Państwowych rzeczywiście czasem pochodzą z lasu, z miejsc, w których drzewa rosną po to, by osiągnąć dojrzały wiek - zaznaczył gość PR24.
REKLAMA
- Przemiany ustrojowe w Polsce sprawiły, że tradycyjny dostawca, czyli Lasy Państwowe, stracił na znaczeniu na rzecz dużych plantacji. Mamy w Polsce uprawy, które liczą kilkaset hektarów. To przede wszystkim stąd pochodzą nasze choinki - dodał Rafał Zubkowicz.
Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.
* * *
Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Wiesław Molak
Gość: Rafał Zubkowicz (Polskie Lasy Państwowe)
Data emisji: 22.12.2019
Godzina emisji: 8.06
PR24
REKLAMA
REKLAMA