Miłosz Lodowski: obecny prezydent ma bardzo słabych kontrkandydatów
- W tej kampanii brakuje energii, pomysłów. Andrzej Duda ma słabych albo przeraźliwie słabych kontrkandydatów. Ale to nie powoduje, że urząd prezydenta po raz kolejny "zdobędzie się sam" dla obecnej głowy państwa - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski.
2020-03-04, 12:09
Posłuchaj
Według badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl Andrzej Duda - ubiegający się o reelekcję - może liczyć na rekordowo wysokie poparcie w wyścigu prezydenckim. Obecny prezydent osiągnął najlepszy w ciągu ostatnich miesięcy wynik.
>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Andrzej Duda z rekordowym poparciem. Jest nowy sondaż prezydencki
Chęć oddania głosu na obecnego prezydenta zadeklarowało 46 proc. zdecydowanych wyborców, co oznacza wzrost aż o 4 punkty w porównaniu z poprzednimi badaniami pracowni.
Powiązany Artykuł
![Jan Kanthak 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/b92dc274-3933-47e4-994e-563ffb9a1851.jpg)
Jan Kanthak: reelekcja Andrzeja Dudy jest kluczowa dla Polski
Poparcie dla kandydatki Koalicji Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej spadło o 1 punkt i wynosi obecnie 24 proc. Traci również Szymon Hołownia, na którego chce głosować 9 proc. respondentów, co oznacza spadek o 3 punkty.
REKLAMA
Większe poparcie dla Kosiniaka-Kamysza i Bosaka
Na kandydata Nowej Lewicy Roberta Biedronia wskazało 9 proc. badanych, czyli o 1 punkt proc. mniej niż w ostatnim badaniu. 1 punkt zyskał za to Władysław Kosiniak-Kamysz, na którego wskazało 7 proc. respondentów. Zyskuje także Krzysztof Bosak, na którego chce zagłosować 5 proc. respondentów; poprzednio było to 3 proc.
- W tej kampanii brakuje energii, pomysłów. Andrzej Duda ma słabych albo przeraźliwie słabych kontrkandydatów. Ale to nie powoduje, że urząd prezydenta po raz kolejny "zdobędzie się sam" dla obecnej głowy państwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski.
Jego zdaniem "sztab prezydenta powinien myśleć o tym, jak zrobić, żeby Polacy mieli więcej pieniędzy we własnych kieszeniach i niekoniecznie te pieniądze otrzymywali z budżetu". - A Polacy są jednym z najbardziej pracowitych narodów na świecie - dodał publicysta.
Więcej w nagraniu.
REKLAMA
***
Audycja: Temat dnia/Gość PR24,
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Miłosz Lodowski
Data emisji: 04.03.2020
REKLAMA
Godzina emisji: 11.35
PR24
REKLAMA