X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Egzamin dla menedżerów". Ekspert o wpływie koronawirusa na gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 20:51
- To jest taki egzamin dla menedżerów firm. W jaki sposób są i byli przygotowani na sytuację niespodziewaną i kryzysową? - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Urszula Wysocka, ekonomista od zarządzania ryzykiem.
Audio
Pandemia koronawirusa wpływa na gospodarkę. Zdjęcie ilustracyjne
Pandemia koronawirusa wpływa na gospodarkę. Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/Altea Tejido

Pandemia koronawirusa, to nie tylko problem społeczny, czy zdrowotny, ale także gospodarczy. O tym, jak gospodarka może działać w okresie walki z wirusem, mówiła w Polskim Radiu 24 dr Urszula Wysocka.

Sytuacja kryzysowa

kwieciński663.jpg
Prezes PGNiG: jesteśmy spółką strategiczną, gaz musi płynąć

Dr Urszula Wysocka jest ekspertem ds. zarządzania ryzykiem. Została zatem zapytana o to, jakie jest największe ryzyko wynikające z pandemii koronawirusa.

- Ryzyko dotyczy płynności finansowej wszystkich firm, absolutnie wszystkich firm, i tych małych, i dużych. Jesteśmy w tej chwili w kryzysie pod kątem funkcjonowania naszego kraju, zresztą nie tylko naszego kraju, ale całej gospodarki światowej - stwierdziła.

- To, co jest ważne, jeśli chodzi o gospodarkę, to tak naprawdę właśnie funkcjonowanie firm. [...] Zdecydowanie znaleźliśmy się wszyscy w kompletnie nieprzewidzianej dla nas sytuacji. W sytuacji kryzysowej - podkreśliła.

"Będzie spowolnienie gospodarcze"

O obecnej sytuacji dr Wysocka stwierdziła, że może ona pokazać przygotowanie osób zarządzających przedsiębiorstwami.

- To jest taki egzamin dla menedżerów firm. W jaki sposób są i byli przygotowani na sytuację niespodziewaną i kryzysową? W tej chwili przechodzimy przez epidemię, która rzeczywiście bardzo mocno zaburza funkcjonowanie nas wszystkich. Głównie to się odbije na funkcjonowaniu firm - zauważyła.

giełda nowy jork pap 1200.jpg
Stan nadzwyczajny w USA. Giełda dostrzegła działania rządu

- Musimy sobie przede wszystkim jasno powiedzieć - i myślę, że już otwarcie mówimy o tym my, jako ekonomiści - że spowolnienie gospodarcze będzie. Odczujemy tego konsekwencje. W jakim stopniu i jakie będą te konsekwencje i jaka będzie tego skala, jeszcze nie wiemy, bo wszystko się bardzo dynamicznie zmienia - podkreśliła dr Wysocka.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Mateusz Drozda
Gość: dr Urszula Wysocka (ekonomistka od zarządzania ryzykiem, Wyższa Szkoła Bankowa)
Data emisji: 15.03.2020
Godzina emisji: 20.06

PR24/jmo

Czytaj także

"Jesteśmy przygotowani". Prezes Orlenu o dostawach paliwa w związku z epidemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 17:17
W związku z sytuacją spowodowaną wzrostem zakażeń koronawirusem prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapewnił, że w Polsce na stacjach nie zabraknie paliwa. Gość Polskiego Radia 24 mówił, że Orlen ma opracowanych wiele scenariuszy na wypadek zwiększenia zachorowalności i jest przygotowany na każdą ewentualność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Ekspert: jeśli chodzi o dostawy żywności, możemy się czuć bezpiecznie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 16:05
- Jeśli chodzi o dostawy żywności, to myślę, że zapewnienia rządu i pana prezydenta są w pełni uzasadnione. Tu możemy się czuć bezpieczni, a sianie paniki przez kogokolwiek jest całkowicie nieuzasadnione - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Konrad Raczkowski z Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.
rozwiń zwiń