X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Teresa Jackowska: powinniśmy chronić dzieci przed koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 12:40
- Nie znamy odległych następstw choroby spowodowanej przez koronawirusa, związanych z zajęciem układu oddechowego, powinniśmy chronić nasze dzieci, decyzja o zamknięciu szkół była bardzo słuszna - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Teresa Jackowska, konsultant krajowy ds. pediatrii.
Audio
  • 20.03.2020 prof. Teresa Jackowska (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Uczennice jednej z gdańskich szkół uczą się w domu w Gdańsku, 17 bm. Nauka w szkołach została zawieszona 12 marca. Nauczyciele i rodzice zachęcają dzieci do samodzielnej nauki, w czasie gdy nie ma lekcji w szkole. Korzystając z możliwości, jakie daje internet, można pracować w grupach lub prowadzić lekcje online. Gdańsk, 17.03.2020.
Uczennice jednej z gdańskich szkół uczą się w domu w Gdańsku, 17 bm. Nauka w szkołach została zawieszona 12 marca. Nauczyciele i rodzice zachęcają dzieci do samodzielnej nauki, w czasie gdy nie ma lekcji w szkole. Korzystając z możliwości, jakie daje internet, można pracować w grupach lub prowadzić lekcje online. Gdańsk, 17.03.2020. Foto: PAP/Adam Warżawa

Prof. Teresa Jackowska podkreślała, że nie ma grupy wiekowej, która byłaby chroniona przed zakażeniem koronawirusem. - Wszelkie zasady bezpieczeństwa, związane z ograniczeniem skupisk obowiązują wszystkich, dzieci, by same nie zachorowały, ale również dotyczą kontaktów dzieci z dorosłymi. Dzieci mogą chorować bezobjawowo, przebieg choroby może być niezauważalny, w ten sposób mogą zarażać osoby dorosłe – zauważyła.

Dariusz Piontkowski 1200.jpg
Minister edukacji: być może będzie trzeba rozważyć kwestię mandatów dla rodziców

- W związku z zagrożeniem koronawirusem, w celu ograniczenia ryzyka zakażeń w grupie niemowląt, dzieci i młodzieży, a także ich rodziców, wstrzymaliśmy wszystkie wizyty profilaktyczne w poradniach oraz szczepienia ochronne (…), natomiast szczepienia w oddziałach noworodkowych są bezwzględnie wskazane – zaznaczyła profesor.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Minister rodziny: wszystkie programy społeczne będą realizowane

Polskie Towarzystwo Pediatryczne, Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej, konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej oraz konsultant krajowy w dziedzinie epidemiologii, wydali wspólne stanowisko, w którym zalecają zawieszenie wszystkich wizyt profilaktycznych w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), w tym szczepień ochronnych, wizyt w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej (AOS), które bez uszczerbku dla zdrowia dziecka mogą zostać przełożone na późniejszy termin.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: prof. Teresa Jackowska, konsultant krajowy ds. Pediatrii

Data emisji: 20.03.2020

Godzina emisji:  10.45

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: będzie aplikacja dla osób objętych kwarantanną

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 11:25
W najbliższych godzinach zostanie uruchomiona aplikacja na smartfony dla osób przechodzących kwarantannę - powiedział prezydent Andrzej Duda. Poinformował też, że specjalne pociągi będą przewoziły obywateli Ukrainy z zachodniej granicy Polski na Ukrainę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Naciski społeczne, a nie mandaty". Poseł PiS o zachowaniu dyscypliny w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 10:21
- Nie jestem za tym, by za brak zdyscyplinowania w czasie kwarantanny karać mandatami, ale za tym by Polacy wzajemnie siebie pilnowali - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Gontarz. Gościem programu był też poseł Lewicy Andrzej Rozenek.
rozwiń zwiń