X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Politolog: Unia Europejska nie ma zdolności szybkiego reagowania

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 14:56
- Unia Europejska nie ma zdolności reagowania w tempie, które zapewniałoby skuteczną pomoc ofiarom rozmaitych kataklizmów - czy to naturalnych czy stworzonych przez człowieka. Do tego potrzeba środków, a ich mobilizacja zależy od państw członkowskich, bo one nimi dysponują - powiedział w Polskim Radu 24 politolog prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.
Audio
  • Prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski o Unii Europejskiej ("Temat dnia/Gość PR24")
  • Prof. Krzysztof Miszczak o postawie Unii Europejskiej wobec pandemii koronawirusa ("Temat dnia/Gość PR24")
Prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski
Prof. Przemysław Żurawski vel GrajewskiFoto: PR24

Reakcja Unii Europejskiej, w związku ze wsparciem państw najbardziej zagrożonych epidemią koronawirusa - zdaniem wielu komentatorów - była znacznie opóźniona. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Prof. Żurawski vel Grajewski: obraz potęgi UE był wykreowany przez propagandę

- Dyskusja w tej kwestii jest oparta na pewnym zawinionym nieporozumieniu. Unia przez wiele lat sprawiała wrażenie, że jest organizacją zdolną do operowania na obszarach, na których w istocie nie jest zdolna podejmować działań. Jednym z takich obszarów jest reagowanie kryzysowe. Obojętnie czego dotyczy kryzys – czy będzie to kryzys wojenny jak w przypadku Jugosławii czy będą to kryzysy związane z katastrofami naturalnymi - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski. 

Jacek Czaputowicz Twitter 1200.jpg
Szef MSZ: Polska jest zwolennikiem większego zaangażowania finansowego Brukseli

Jego zdaniem "Unia po prostu nie ma zdolności reagowania w tempie, które zapewniałoby skuteczną pomoc ofiarom rozmaitych kataklizmów – czy to naturalnych, czy stworzonych przez człowieka". - Do tego potrzeba środków, a mobilizacja środków zależy od państw członkowskich, bo to one nimi dysponują - zaznaczył politolog. 

- Unia tworzy nieprawdziwe wrażenie wszechwładzy, ale po konfrontacji z rzeczywistością podlega uzasadnionej politycznie, choć nie merytorycznie, krytyce - dodał gość PR24. 

Do sprawy postawy Unii Europejskiej wobec pandemii koronawirusa odniósł się również prof. Krzysztof Miszczak, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Międzynarodowego Szkoły Głównej Handlowej. Tematem rozmowy była również sytuacja na niemieckiej scenie politycznej.

Zapraszamy do wysłuchania komentarzy ekspertów.

* * * 

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24" 

Prowadzący: Tadeusz Płużański, Antoni Opaliński

Goście: prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, prof. Krzysztof Miszczak

Data emisji: 03.04.2020 

Godzina emisji: 14.11, 15.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Te fundusze i tak miały trafić do Polski". Ryszard Czarnecki o pomocy KE w walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 18:15
- Są to fundusze, które i tak miały trafić do Polski. Komisja Europejska pozwala tylko zmienić cel ich pożytkowania. Trudno więc uznać UE za świętego Mikołaja - tak Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, komentuje w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl poszerzenie przez KE puli na walkę z koronawirusem.
rozwiń zwiń