more_horiz

"Fabryka w Chinach nam się trochę zacięła". Paweł Sałek o potrzebie szycia maseczek w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 19:00
- Maseczki są już szyte. Dobrze, że w tym trudnym okresie spowolnienia gospodarczego będzie taka możliwość, żeby polskie firmy mogły realizować takie zamówienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca prezydenta RP.
Audio
  • Paweł Sałek: Maseczki są już szyte. (Temat Dnia / Gość PR24)
Paweł Sałek
Paweł SałekFoto: PR24/AK

- Na szczęście mamy w Polsce odpowiedzialny biznes, który nie tylko chce zarabiać, ale czuje odpowiedzialność za bezpieczeństwo obywateli - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda inaugurując projekt "Polskie szwalnie", w ramach którego producenci odzieży będą szyć maseczki ochronne.

Paweł Sałek, doradca prezydenta RP mówił w Polskim Radiu 24 o tym, że maseczki są już szyte.


- Dobrze, że w tym trudnym okresie spowolnienia gospodarczego będzie taka możliwość, żeby polskie firmy mogły realizować takie zamówienia - stwierdził. - Dzisiaj fabryka w Chinach nam się trochę zacięła. Gdy pandemia się skończy, przyjdzie refleksja, żeby część przemysłu mieć zachowaną. Chodzi o to, żeby przemysł mógł tak funkcjonować, żeby kraj był samowystarczalny - dodał.

W audycji także o sytuacji hydrologicznej w Polsce, o tym, czy grozi nam niebezpieczna dla gospodarki i rolnictwa susza.

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Paweł Sałek, doradca prezydenta RP

Data emisji: 16.04.2020

Godzina emisji: 17:53

Polskie Radio 24/tb/PAP/IAR

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem