more_horiz

Prezes ZPiP: skutki pandemii niestety odczujemy boleśnie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 12:03
- Tarcza antykryzysowa była odpowiedzią na szybko, ale tak naprawdę to dodatek do tego, co ma nadejść. Nie ma jednak rządu w Polsce i na świecie, który ochroniłby przed wszystkim - powiedział w Polskim Radiu 24 Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
Audio
  • Cezary Kaźmierczak o działaniach polskiego rządu ws. walki z kryzysem gospodarczym ("Temat Dnia/Gość PR24")
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego ws. tarczy antykryzysowej. - Polska jest relatywnie do świata krajem bogatym. W Europie i krajach bogatych nastąpił zanik produkcji i trudno żyć w takich sytuacjach. Słyszałem o tym, że 30-40 proc. ludzi może stracić pracę. Być może wrócą produkcyjne miejsca pracy, ale ludzie nie będą pracowali za dolara dziennie. Albo siła zakupowa nam się zwiększy, ale mamy pracę, lub możemy dalej produkować i utrzymywać dwucyfrowe bezrobocie - zaznaczył.

1200_Emilewicz_TT.jpg
Jadwiga Emilewicz: do piątku kolejne propozycje rozwiązań tarczy antykryzysowej

"Bolesne skutki"

- Udział produkcji w polskim PKB jest stosunkowo duży, natomiast jeśli UE zamierza się pozbierać i zacząć odgrywać istotną rolę w polityce światowej, to musi tam nastąpić przebudzenie i uświadomienie sobie swojej siły. Nikt nie słyszał o tym, by nakładać ograniczenia na siebie, a tymczasem eurokracja sama ogranicza swoje możliwości działania - podkreślił.

- Tarcza antykryzysowa była odpowiedzią na szybko, ale tak naprawdę to dodatek do tego, co ma nadejść. Wydaje się, że parę milionów miejsc pracy da się uratować. Nie ma jednak rządu w Polsce i na świecie, który ochroniłby przed wszystkim. Skutki pandemii niestety odczujemy boleśnie - dodał rozmówca.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Duże zainteresowanie pomocą z tarczy antykryzysowej. Premier podał statystyki

- Porównując Polskę z innymi krajami, mamy jednak powody do pewnej dumy, patrząc na nasze zdyscyplinowanie i odpowiedzialność - podsumował. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Cezary Kaźmierczak (ZPiP)

Data emisji: 21.04.2020

Godzina emisji: 11.00

PR24/pkr

Zobacz także

Zobacz także