X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Spodziewam się protestów wyborczych". Dr Andrzej Anusz o opozycji

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 14:00
- Paliwa prawnego do oprotestowania wyborów prezydenckich raczej nie ma, natomiast istotną rolę grają tu emocje opozycji - mówił dr Andrzej Anusz, politolog i historyk z Instytutu im. Józefa Piłsudskiego.
Dr Andrzej Anusz
Dr Andrzej AnuszFoto: PR24/AK

Gość PR24 komentował sytuację na scenie politycznej po zakończonych i wygranych przez Andrzeja Dudę wyborach prezydenckich. Odniósł się między innymi do gestu, jaki Andrzej Duda wykonał w kierunku Rafała Trzaskowskiego po podaniu przez IPSOS wyników exit pool, zapraszając swojego rywala wraz z małżonką do Pałacu Prezydenckiego.

Nerwowość

Piotr Müller 1200 PAP.jpg
"Decyzje jeszcze nie zapadły". Piotr Müller o zmianach w rządzie

- Widać w ostatnich godzinach nerwowość po stronie opozycji i Rafała Trzaskowskiego. Różnica pół miliona głosów pomiędzy nim a Andrzejem Dudą powoduje, iż sytuacja przypomina tę z 1995 roku, w sensie emocji. Z 30 mln obywateli, którzy mają prawo głosu, 10 mln nie zagłosowała, a kolejne dwie grupy dzielą się na PiS i anty-PiS - powiedział.

Jak podkreślił, opozycja po pewnym szoku, próbuje wykorzystać energię społeczną i zwiększa presję na obóz rządzący. - Będą więc protesty do Sądu Najwyższego, ale pytanie jest takie, do jakich kwestii merytorycznych będą się one kierować, a przypomnę, iż OBW, która wybory w Polsce obserwowała, w komunikacje stwierdziła, iż przebiegły prawidłowo - mówił politolog.


Posłuchaj
21:59 _PR24_AAC 2020_07_14-13-07-25.mp3 Dr A. Anusz o sytuacji politycznej po wyborach prezydenckich ("Gość PR24")

 

"Dwie narracje"

- Pytanie, czy dwie narracje, czyli jedna uspokajająca prezydenta Andrzeja Dudy i druga bardziej konfrontacyjna Rafała Trzaskowskiego, zderzą się ze sobą - komentował. Zaznaczył jednocześnie, że do poważnych zmian może dojść w sejmikach np. mazowieckim ze względu na to, że PSL może mieć "ochotę" na zawarcie koalicji z PiS.


Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: dr Andrzej Anusz (politolog, historyk, Instytut im. Józefa Piłsudskiego)

Data emisji: 14.07.2020

Godzina: 13.09


Czytaj także

Dr Bartosz Rydliński: ewentualne protesty wyborcze nie odwrócą wyniku

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 21:13
- Widzimy, że ta różnica jest na tyle potężna, że nawet potencjalne protesty wyborcze raczej nie odwrócą wyniku wyborczego - uważa dr Bartosz Rydliński, politolog z Centrum Daszyńskiego i UKSW. Gość Polskiego Radia 24 podsumował wynik wyborów prezydenckich. Różnica między oboma kandydatami wyniosła ponad 422 tys. głosów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Waldemar Paruch: w wyborach prezydenckich nie ma srebrnego medalu

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 11:52
- O jakim sukcesie Rafała Trzaskowskiego można mówić? W wyborach prezydenckich jest zwycięzca, a pozostali kandydaci są przegrani - powiedział prof. Waldemar Paruch, politolog z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, który w ten sposób odniósł się do komentarzy wskazujących, że wynik kandydata Koalicji Obywatelskiej w II turze można uznać za sukces.
rozwiń zwiń