X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Grupa Wyszehradzka pokazała twarde stanowisko". Rzecznik rządu o negocjacjach ws. budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 14:38
- Mamy największe środki, jakie kiedykolwiek Polska otrzymała z funduszy Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Müller, rzecznik rządu.
Piotr Mller
Piotr Müller Foto: PR24

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do zakończonych negocjacji ws. budżetu UE. Dzięki skutecznym negocjacjom Polska otrzyma aż 750 mld złotych. - Grupa Wyszehradzka w czasie tych negocjacji pokazała jasne i twarde stanowisko. Bardzo nam miło, że Viktor Orban wskazuje tutaj na przywództwo premiera Mateusza Morawieckiego. Mamy największe środki, jakie kiedykolwiek Polska otrzymała z funduszy UE - podkreślił Piotr Müller.

pap szczyt ue 1200.jpg
Dominika Cosic: to historyczne, najdłuższe w historii negocjacje Unii Europejskiej
Posłuchaj
09:12 PR24_MPLS 2020_07_21-14-06-17.mp3 Piotr Müller o negocjacjach ws. budżetu Unii Europejskiej (Temat Dnia/Gość PR24)

- Pamiętamy gdy PO mówiła, że Polska będzie dopłacała do Funduszu Odbudowy Europy. Dziś okazuje się, że Polska jest jednym z największym beneficjentów i otrzyma ponad 750 mld złotych. Te środki są bardzo wysokie i to będzie wyzwanie, by je rozliczyć. Mamy jednak doświadczenie i Polska jest krajem, który najlepiej te środki wykorzystuje. Dla Węgier jesteśmy przykładem jak należy to robić - zwrócił uwagę.

Czytaj także:

Rzecznik rządu odniósł się również do kwestii praworządności, od której miał zależeć podział środków. - Nic nowego pod tym kątem dzisiaj się nie stało. Powtórzono to, co obowiązuje w regulacjach unijnych w tym zakresie. Żadne szkodliwe decyzje wobec Polski nie mogą zapaść bez jednomyślności Rady Europejskiej, czyli przywódców UE - zaznaczył.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Piotr Müller

Data emisji: 21.07.2020

Godzina emisji: 14.06

PR24/pkr

Czytaj także

Prof. Grabowska o rozmowach ws. budżetu UE: mamy dobrego negocjatora, premier radzi sobie znakomicie

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 19:30
- Przywódcy państw członkowskich rozmawiają ze sobą, przekonują się, ale i walczą o pieniądze sięgając po różne metody. Toczy się gra interesów - powiedziała prof. Genowefa Grabowska, ekspert ds. prawa międzynarodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mechanizm praworządności musi budzić kontrowersje". Karol Gac o negocjacjach budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 22:15
- Pamiętajmy że mechanizm praworządności musi budzić kontrowersje i wątpliwości. Definicje, które zaproponowano są na tyle ogólne, że ten mechanizm mógłby stać się wytrychem innych państw, by grozić drugim państwom - powiedział w Polskim Radiu 24 na temat negocjacji budżetu unijnego Karol Gac (DoRzeczy.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dworczyk o porozumieniu na szczycie UE: premier Mateusz Morawiecki pokazał swoją skuteczność w negocjacjach

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 08:12
- Porozumienie, jakie zapadło podczas szczytu w Brukseli, należy określić jako bardzo duży sukces Polski, rządu i przede wszystkim premiera Mateusza Morawieckiego. Wymierną miarą skuteczności szefa polskiego rządu jest fundusz odbudowy. Toczyły się w tej kwestii twarde negocjacje - powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń