X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Okres przejściowy zbyt krótki". Poseł KO o projekcie ustawy o ochronie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 14:30
- Prawo i Sprawiedliwość ma zwyczaj, żeby zgłaszać mnóstwo poprawek na poziomie prac w komisjach i to często wypacza pierwotny kształt danego projektu. Poczekajmy na to, jaki będzie ostateczny kształt tej nowelizacji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Mirosław Suchoń z Koalicji Obywatelskiej.
Mirosław Suchoń
Mirosław SuchońFoto: PR24/AK

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przedstawił projekt ustawy o ochronie zwierząt. PiS chce, by w Polsce była zakazana hodowla zwierząt na futra, schroniska dla zwierząt były częściej kontrolowane, a trzymanie psów na łańcuchach zostało ograniczone.

Tzw. "Piątka dla zwierząt" przewiduje m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, wzmocnienie społecznej kontroli warunków, w jakich zwierzęta są przetrzymywane, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, zakaz stałego trzymania zwierząt na uwięzi i określenie minimalnych wymiarów kojców oraz ograniczenie możliwości uboju rytualnego.

"Okres przejściowy wymaga debaty"

Do projektu ustawy odniósł się w Polskim Radiu 24 poseł Mirosław Suchoń z Koalicji Obywatelskiej. Mówił o tym, jak nad projektem nowelizacji zagłosuje klub parlamentarny, do którego należy.

- Jakaś rekomendacja klubu będzie. Pojawił się ten projekt, ale znam Prawo i Sprawiedliwość z pracy w parlamencie bardzo dobrze. PiS ma zwyczaj, żeby zgłaszać mnóstwo poprawek na poziomie prac w komisjach i to często wypacza pierwotny kształt danego projektu. Jak będę głosował, to zobaczymy. Poczekajmy na to, jaki będzie ostateczny kształt tej nowelizacji - powiedział poseł Nowoczesnej.


Norka Norki futerkowe free shutt-1200.jpg
Poseł PiS: dobrze, że temat regularnie wraca. Dzięki temu od lat robimy coraz więcej dla zwierząt

Gość mówił także o szczegółach propozycji PiS w zakresie ochrony zwierząt. Zwrócił uwagę, że w jego przekonaniu "na dłuższą rozmowę" zasługuje proponowany przez PiS tzw. okres przejściowy.

Zobacz także:

- Jeśli po wejściu ustawy w życie, miałby być zamykany jakiś biznes, to ten okres nie może być zbyt krótki. A zaproponowany rok, to za mało biorąc pod uwagę choćby harmonogram spłat kredytu. To wymaga większej debaty - nawoływał w PR24 poseł Suchoń.

W audycji ponadto rozmowa o istocie transferów w polityce oraz o zbliżających się wyborach szefa klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

Posłuchaj

24:08 Suchoń.mp3 12.09.2020 Mirosław Suchoń komentuje założenia projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. (Temat Dnia / Gość PR24)

 

***

Audycja: "Temat Dnia-Gość PR24"
Prowadząca: Magdalena Złotnicka
Gość: poseł Mirosław Suchoń (KO)
Data emisji: 12.09.2020
Godzina emisji: 13:33

Polskie Radio 24/PAP/IAR

Czytaj także

"Fala zakazu hodowli idzie przez cały świat". Paulina Król o "Piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 12:35
- Warto przypomnieć słowa wypowiedziane przez Krzysztofa Czabańskiego, który powiedział, że miłość dla zwierząt nie ma barw politycznych. Dla osób, którym leży na sercu dobro zwierząt, nie ma znaczenia, czy są to postulaty lewicowe, czy prawicowe lub jakiekolwiek inne -  powiedziała Paulina Król, redaktor naczelna portalu psy.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Chwedoruk: ochrona zwierząt nie jest tematyką dzielącą wyborców

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 22:00
- Debaty dotyczące ochrony zwierząt toczą się od lat 70. Biorąc pod uwagę sytuację wewnątrz Zjednoczonej Prawicy (...), pojawia się pytanie, czy to nie jest element walki wewnętrznej? - stwierdził w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego, który odniósł się do projektu ustawy ochrony zwierząt przedstawionego przez PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rynek futrzarski na świecie jest w zaniku". Publicysta o zakazie hodowli zwierząt futerkowych

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 10:01
- Mamy wielki sztorm medialny w sprawie rynku futrzarskiego, słyszymy jak to uderzy w rolników, ile stracimy miejsc pracy, jak to kapitał niemiecki czy rosyjski przejmie polski rynek. Jednak tak naprawdę eksport futer jest zdominowany przez firmy zagraniczne - mówił w Polskim Radu 24 Wojciech Wybranowski (portal Życie Stolicy). W dyskusji udział wzięli również Michał Płociński (Rzeczpospolita) oraz Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PiS: dobrze, że temat regularnie wraca. Dzięki temu od lat robimy coraz więcej dla zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 11:43
- Dobrze, że ten temat się pojawia od czasu do czasu, bo dzięki temu w zasadzie w każdej kadencji Sejmu od wielu lat robimy więcej dla słabszych, czyli dla zwierząt - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Girzyński z PiS-u. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także: Marcin Romanowski z Solidarnej Polski, Grzegorz Napieralski z Koalicji Obywatelskiej oraz Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-u.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To bardzo dobre zmiany". Cezary Wyszyński z fundacji VIVA o ustawie ws. ochrony zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 12:32
- Nie da się ocenić tej propozycji inaczej, niż jako bardzo dobrą. To są wszystko bardzo potrzebne zmiany, o których mówimy od lat jako organizacje zajmujące się ochroną zwierząt (...). Na pewno wprowadzenie takich przepisów chroniłoby zwierzęta w Polsce znacznie lepiej niż teraz - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Wyszyński z fundacji VIVA.
rozwiń zwiń