more_horiz

Przemysław Czarnek: w szkołach powinno być więcej treści patriotycznych

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 15:40
- Trzeba zwiększyć wysiłki, by treści patriotycznych było w szkołach więcej poprzez zmianę kanonu lektur, ale również poprzez gruntowne spojrzenie na podręczniki, w tym najnowszej historii - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. 
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: PR24/DB

Posłuchaj
14:11 [PR24]PR24 (mp3) 11 listopad 2020 14_43_39.mp3 Przemysław Czarnek o obchodach 11 listopada (Temat dnia/Polskie Radio 24) 

Zdaniem Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki, niezwykle ważną rzeczą jest zrozumienie tego, skąd jesteśmy i dlaczego znajdujemy się w tym miejscu. - To wszystko zawdzięczamy ciężkiej pracy poprzednim pokoleniom - powiedział polityk. 

marsz_1200-ok.jpg
Zmotoryzowany Marsz Niepodległości w Warszawie. Obchody w całej Polsce [RELACJA]

Minister dodał, że trzeba zwiększyć wysiłki, by kwestii patriotycznych było w szkołach więcej poprzez zmianę kanonu lektur, ale również poprzez gruntowne spojrzenie na podręczniki, w tym najnowszej historii. 

Czytaj również:

- Nie odzyskaliśmy wolności dlatego, że wszyscy byli świadomi swoich praw. Niepodległość została odzyskana dlatego, że Polacy przez wiele wieków byli świadomi swoich obowiązków, czyli podtrzymywania i rozwijania kultury polskiej - kontynuował. 

Święto Niepodległości. "W dużej mierze to zasługa działalności Kościoła"

Według szefa resortu edukacji patriotyzm jest bardzo prostą sprawą. - To po prostu sumienne wykonywanie obowiązków każdego dnia. Chodzi te najdrobniejsze obowiązki rodzinne, ale również pracownicze, naukowe, studenckie. Dzisiaj mało się mówi o obowiązkach - ocenił.

- Po 123 latach rusyfikacji i germanizacji polskość się ostała. W dużej mierze to zasługa działalności Kościoła - podsumował Czarnek. 

Więcej w zapisie audycji, zapraszamy do wysłuchania.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Goście: prof. Przemysław Czarnek

Data emisji: 11.11.2020

Godzina emisji: 14.44

PR24/kad

Zobacz także

Zobacz także