more_horiz

Wiceminister zdrowia: doniesienia, że szczepienia celebrytów to akcja promocyjna, nie są prawdziwe

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 11:21
- Promocja jest wtedy, gdy społeczeństwo wie o czymś takim, a nie odbywa się to w zaciszu gabinetów. Informacja o tym, że zaszczepienie grupy celebrytów i polityków miało być akcją promocyjną, nie jest prawdziwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Waldemar Kraska
Waldemar KraskaFoto: PR24/AK

Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poinformował, że powołał wewnętrzną komisję, która ma wyjaśnić sprawę szczepienia przeciw koronawirusowi osób poza kolejnością, m.in. aktorów, celebrytów i polityków.

maria seweryn pap_20200828_1K7 1200.jpg
"Skłamałam ze strachu". Maria Seweryn tłumaczy się z udziału w akcji szczepienia celebrytów

WUM poinformował, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które niezależenie od etapu zerowego szczepień obejmującego personel medyczny otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.

Posłuchaj
25:42 _PR24_AAC 2021_01_03-10-33-18.mp3 Waldemar Kraska o szczepieniach poza kolejnością ("Temat dnia/Gość PR24")

- Informacje o tym, że pewne osoby, spoza tzw. grupy zero, zostały zaszczepione, na pewno zbulwersowały Polaków. Jesteśmy tym bardzo zniesmaczeni. Doniesienia, że miała to być akcja promocyjna, nie są prawdziwe. Promocja jest wtedy, gdy społeczeństwo wie o czymś takim, a nie odbywa się to w zaciszu gabinetów - podkreślił Waldemar Kraska.

Wiceminister ma nadzieję, że komisja, która od poniedziałku rozpocznie prace, wyjaśni sprawę. Zapewnił również, że nie ma żadnych dodatkowych dawek dla osób spoza grupy zerowej.

- Dlatego bardzo dziwną rzeczą jest to, że pewni aktorzy, celebryci oraz politycy znaleźli się w tej grupie.  Jak widać, są równi i równiejsi. Tak nie powinno być, szczególnie w dobie pandemii, gdy w pocie czoła walczymy z koronawirusem. To osoby z pierwszej linii frontu powinny otrzymywać szczepionkę - stwierdził Kraska. 

* * *

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Krzysztof Grzybowski
Gość: Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia
Data emisji: 03.01.2021
Godzina emisji: 10.33

Polskie Radio 24/db

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem