X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Potapowicz: jeśli zarzuty wobec Sławomira Nowaka się potwierdzą, będzie on musiał ponieść należytą karę

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 14:45
- Nie sądzę, by Platforma Obywatelska odczuwała jakoś boleśnie fakt, iż Sławomir Nowak jest w areszcie - mówił w Polskim Radiu 24 wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz.
Sławomir Potapowicz (Nowoczesna)
Sławomir Potapowicz (Nowoczesna)Foto: PR24/AK

Gość PR24 odniósł się między innymi do sprawy Sławomira Nowaka. Były minister transportu w latach 2011-2013, usłyszał kolejne zarzuty korupcyjne. Prokuratura zawnioskowała też o przedłużenie mu aresztu.

- Nie wiem czy można dostrzegać bezpośredni wpływ działań Sławomira Nowaka na Koalicję Obywatelską, przypomnę że nie był już on wtedy czynnym działaczem politycznym. Oczywiście, jego udział w kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kiedy była ona kandydatką na prezydenta, czy też później, gdy był współpracownikiem kampanii Rafała Trzaskowskiego, był obecny, ale jego przeszłe działania nie miały z tym związku - powiedział gość PR24.

Sławomir Nowak 1200 PAP.jpg
Sprawa Sławomira Nowaka. Sąd odrzucił wniosek o areszt i wyznaczył kaucję dla dwóch zatrzymanych

"O winie Nowaka przesądzi sąd"

Zauważył przy tym, że sprawę trzeba wyjaśnić i nie można przesądzać o winie Sławomira Nowaka, bo jak dodał, zrobi to niezawisły sąd. - Jeśli jednak zarzuty wobec niego się potwierdzą, będzie on musiał ponieść należytą karę - powiedział Sławomir Potapowicz.


Posłuchaj
22:10 _PR24_AAC 2021_01_10-14-06-28.mp3 S. Potapowicz o zarzutach wobec S. Nowaka ("Gość PR24")

Prokuratura podkreśla, że na obecnym etapie podanie szczegółowych informacji, czyli treści zarzutów i stanowiska procesowego podejrzanego Sławomira Nowaka, nie jest możliwe z uwagi na konieczność przeprowadzenia czynności procesowych z pozostałymi zatrzymanymi trzema osobami.

Chodzi o trzy osoby, które na polecenie prokuratury Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało na Pomorzu, Podkarpaciu i w Małopolsce w związku z postępowaniem przeciwko byłemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi.

Sławomir Nowak został tymczasowo aresztowany w Polsce w lipcu zeszłego roku przez CBA w związku z między innymi podejrzeniem korupcji, i prania brudnych pieniędzy. Był to wynik polsko-ukraińskiego śledztwa. W latach 2011-2013 Sławomir Nowak pełnił funkcję ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w rządzie koalicji PO-PSL.


Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Sławomir Potapowicz (wiceprzewodniczący Rady Warszawy)

Data emisji: 10.01.2020

Godzina: 14.06

Czytaj także

Kolejne zatrzymanie ws. Nowaka. Nisztor: to arcyciekawa informacja także w kontekście "Czajki"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 15:10
- Zatrzymanie Aleksandra D. to arcyciekawa informacja nie tylko w kontekście Sławomira Nowaka, ale także w kontekście oczyszczalni "Czajka". Widać, że służby działają i to może zwiastować wielką "ulewę" - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obciążył go jeden z partnerów w ciemnych interesach". Gmyz o nowych doniesieniach ws. Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 11:20
- W praktyce oznacza to, że jeden z aresztowanych wraz ze Sławomirem Nowakiem, zaczął zeznawać - tak nowe doniesienia CBA na temat majątku byłego ministra transportu ocenił dziennikarz śledczy Cezary Gmyz. 
rozwiń zwiń