X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Płótno z Turynu - świadek Zmartwychwstania

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 09:38
Całun Turyński, najsłynniejsza relikwia chrześcijaństwa, jeden z najlepiej przebadanych przedmiotów na świecie. Określany mianem "piątej Ewangelii", uważany jest za tkaninę, w którą po ukrzyżowaniu owinięto ciało Chrystusa. Budzi zainteresowanie wielu najlepszych naukowców z całego świata. 
Fragment Całunu Turyńskiego, płótna, w które według tradycji chrześcijańskiej został po śmierci owinięty Jezus Chrystus
Fragment Całunu Turyńskiego, płótna, w które według tradycji chrześcijańskiej został po śmierci owinięty Jezus ChrystusFoto: domena publiczna

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego proponujemy spotkanie z prof. Aldo Guerreschim z Uniwersytetu Turyńskiego, badaczem i najwybitniejszym fotografem Całunu.

Całun-twarz_663_364.jpg
Całun Turyński i jego tajemnica

Aldo Guerreschi jest kontynuatorem prac legendarnego badacza relikwii Giuseppe Enriego, który w 1931 r. wykonał zdjęcia będące do dzisiaj punktem odniesienia dla wszystkich studiów nad Całunem. Od dziesiątków lat z jego studia wychodzą opracowane z rzemieślniczą troską zdjęcia, zarówno na papierze jak i na płótnie, także w wymiarach naturalnych.

Posłuchaj
22:53 PR24_mp3 2021_04_04-09-06-44.mp3 Prof. Aldo Guerreschi o badaniach nad Całunem Turyńskim (Audycja NRPK)

Jego najnowsze opracowania fotogrametryczne ukazały w sposób oryginalny niezwykłe cechy trójwymiarowe obrazu odciśniętego w Całunie. W audycji rozmowa o zdumiewającym wkładzie fotografii w zgłębianie zagadki obrazu Człowieka z Całunu.

Całun Turyński skłania do badań naukowych, ale jest także inspiracją dla twórców. W audycji opowiedzieliśmy o dziełach sztuki sakralnej inspirowanych Całunem Turyńskim.

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24
Prowadzi: Sylwia Sułkowska
Data emisji: 04.04.2021
Godzina emisji: 09.06

Polskie Radio 24/db


Czytaj także

Wielkanoc w Betlejem

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 08:52
Skrawek Ziemi nad brzegiem Morza Śródziemnego łączący Syrię z Egiptem. W Biblii najczęściej określany jest jako Ziemia Obiecana, Kanaan, Ziemia Izraela czy po prostu Ziemia Święta. Jak wygląda dzisiaj, w Wielkanoc w dobie pandemii?
rozwiń zwiń