X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gontarski o opinii rzecznika generalnego TSUE: być może będzie wniosek o odebranie Polsce 20 miliardów euro

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 11:45
- Natychmiast powinien zostać złożony wniosek o ponowne otwarcie tej sprawy przed Trybunałem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Gontarski, adwokat.
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej
Trybunał Sprawiedliwości Unii EuropejskiejFoto: Shutterstock/nitpicker

Gość PR24 odniósł się do opinii rzecznika generalnego TSUE o tym, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej powinien orzec, że polskie ustawodawstwo dotyczące systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów jest sprzeczne z prawem unijnym.

- Ta opinia ma takie znaczenie, że być może będzie wniosek o to, by zabrać Polsce około 20 miliardów euro, a więc całą część subwencyjną, nie tę pożyczkową, jaką premier Mateusz Morawiecki wynegocjował dla nas w Brukseli - powiedział prof. Waldemar Gontarski.

sebastian kaleta pap 1200.jpg
Sebastian Kaleta: opinia rzecznika generalnego TSUE to atak na Polskę

"Destabilizacja systemu"

Dodał, że instytucja unijna "rzuciła się" na Trybunał Konstytucyjny. Uznano, że prof. Mariusz Muszyński zasiada w nim nielegalnie. - To oznacza dla nas destabilizację systemu ustrojowego, przygotowanie do zabierania unijnych funduszy. Tego jeszcze świat nie widział, by zabierać komuś coś, czego jeszcze się nie dało - mówił adwokat.

Podkreślił, że być może najpierw nasz Trybunał Konstytucyjny powinien w trybie pilnym wypowiedzieć się co do decyzji o ratyfikacji zwiększenia zasobów własnych Unii Europejskiej. - Jesteśmy w totalnej niepewności prawnej, ewentualnie trzeba znowelizować jakąś ustawę krajową lub po opinii rzecznika TSUE powinien zostać natychmiast złożony wniosek o otwarcie na nowo sprawy przed Trybunałem - stwierdził gość PR24.


Posłuchaj
19:47 PR24_mp3 2021_05_07-11-08-51.mp3 Prof. W. Gontarski o opinii rzecznika generalnego TSUE ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: prof. Waldemar Gontarski (adwokat)

Data emisji: 07.05.2021

Godzina: 11:08 

Czytaj także

Sejmowe głosowanie ws. Funduszu Odbudowy. Prof. Ryba: rząd zyskał rozbicie totalnej opozycji

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 10:50
- Widać po głosowaniu nad ustawą o zwiększeniu zasobów Unii Europejskiej, że rząd Mateusza Morawieckiego zyskał niemało, bo nie tylko pieniądze na odbudowę gospodarki po pandemii, ale i rozbicie szeregów totalnej opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Reginia-Zacharski: głosowanie ws. KPO pokazało iluzoryczność bytu, jakim była zjednoczona opozycja

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 10:31
- Głosowanie w sprawie Krajowego Planu Odbudowy pokazało iluzoryczność jednorożca, czyli zjednoczonej opozycji, a twierdzenia o budowie Koalicji 276 zostały zweryfikowane negatywnie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń