X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Lisiecki: KO źle wyszła w Sejmie na kluczeniu ws. Funduszu Odbudowy. Liczę, że w Senacie będzie rozważniejsza

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 14:44
- Koalicja Obywatelska, przynajmniej w Sejmie, do końca kluczyła (ws. Funduszu Odbudowy) i wyszła na tym jak Zabłocki na mydle. Mam nadzieję, że senatorowie KO, biorąc pod uwagę doświadczenia swoich kolegów, zachowają się o wiele bardziej rozważnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki z PiS. 
Paweł Lisiecki
Paweł LisieckiFoto: PR24/ Adam Koniecki

Przyjęta przez Sejm ustawa ratyfikująca decyzję o zwiększeniu zasobów własnych UE, będąca zgodą Polski na realizację unijnego Funduszu Odbudowy, wymaga jeszcze akceptacji Senatu. Marszałek izby Tomasz Grodzki zapowiedział przed kilkoma dniami poprawki do dokumentu.

Czytaj także:
Sejm parlament Kancelaria Sejmu F 1200.jpg
"Pieniądze z Funduszu Odbudowy należą do Polaków". Sejm przyjął ustawę o zwiększeniu zasobów własnych UE

Paweł Lisiecki stwierdził, że "marszałek Grodzki niezbyt spieszy się z podjęciem decyzji" w sprawie tej ustawy. - Nawet jeżeli byłoby tak, że Senat będzie chciał nanieść jakieś poprawki, to przypomnę, że Sejm może potem przegłosować w tym kształcie, jaka została przez niego przyjęta, czyli po prostu te poprawki odrzucić - powiedział.

Posłuchaj
21:26 Lisiecki.mp3 Paweł Lisiecki o losach ustawy ws. Funduszu Odbudowy w Senacie (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj również:

Jak zagłosuje w Senacie KO?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości wskazał, że izba wyższa powinna "jak najszybciej" zająć się tą ustawą. Podkreślił, że jest ona "bardzo krótka" i "prosta". - Deliberowanie przez senatorów nad tymi rozwiązaniami przez 30 dni jest, w moim przekonaniu, niezbyt poważne - mówił.

Jak zachowają się senatorowie KO, gdy przyjdzie im głosować "za" lub "przeciw" ustawie? Paweł Lisiecki mówił na antenie PR24, że Koalicja Obywatelska "wyszła jak Zabłocki na mydle" na "kluczeniu" w tej sprawie w Sejmie. Wyraził nadzieję, że przedstawiciele ugrupowania w izbie wyższej "zachowają się bardziej rozważnie" mając na uwadze "doświadczenia swoich kolegów z Sejmu" i "zagłosują za polską racją stanu".

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Paweł Lisiecki (PiS)

Data emisji: 9.05.2021

Godzina emisji: 14.06

PR24, ms, IAR

Czytaj także

Głosowanie nad Funduszem Odbudowy. Lisiecki: nasze rozmowy z Lewicą przekonały część opozycji

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 17:30
- Mobilizujemy się do tego, by 4 maja głosować w parlamencie przyjęcie Funduszu Odbudowy. Wiele wskazuje na to, że tak właśnie będzie. Wygląda na to, że ostatnie rozmowy z Lewicą przekonały także część opozycji do tego, aby poprzeć ten fundusz - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki z PiS. 
rozwiń zwiń