more_horiz

Antoni Macierewicz: orzeczenie TSUE to prowokacja i świadome szkodzenie Polsce

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 14:30
- Trzeba powiedzieć to głośno: nie będziemy podporządkowywali się działaniom na szkodę Polski, których domagają się zewnętrzne instytucje - poinformował na antenie Polskiego Radia 24 wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

W piątek Trybunał Sprawiedliwości UE zobowiązał Polskę do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów do czasu rozstrzygnięcia sprawy.

Antoni Macierewicz ocenił na antenie Polskiego Radia 24, że "orzeczenie TSUE to prowokacja i świadome szkodzenie Polsce". - Nie sądzę, aby miało być przez nas respektowane. To niedopuszczalne, aby ktoś spoza Polski decydował o bezpieczeństwie milionów Polaków - powiedział polityk.

1200_TSUE_shutterstock.jpg
Prof. Bernacki: postanowienie TSUE uderza w fundamenty Unii Europejskiej

"Zagrażają bezpieczeństwu Polaków i Polski"

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości tłumaczył, że "Polski nie stać na podporządkowywanie się szkodliwym dla naszego kraju, obywateli i gospodarki decyzjom". - O naszych sprawach decyduje Konstytucja RP, Trybunał Konstytucyjny, rząd i parlament, a nie jakieś zewnętrzne instytucje - argumentował.

Były minister obrony narodowej skomentował także zachowanie europoseł Róży Thun, która pogratulowała w mediach społecznościowych sędzi Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. - To, co zrobiła Róża Thun, to działanie antypolskie. Z podobnymi postawami mieliśmy do czynienia w XVIII wieku. To niedopuszczalne, aby stawać po stronie tych, którzy zagrażają bezpieczeństwu Polaków i Polski - powiedział.

Czytaj także:

Zdaniem Antoniego Macierewicza "jest wielu polityków, działaczy i organizacji, które działają na szkodę Polski". - Za wszelką cenę chcą zdobyć władzę - ocenił.

- Ale to władza pozorna, bo to w istocie oddanie rządów nad Polską w obce ręce - dodał wiceprezes PiS.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Antoni Macierewicz (wiceprezes PiS)
Data emisji: 22.05.2021
Godzina emisji: 13.06

ks

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem