more_horiz

Obostrzenia jesienią? Kraska: wszystko zależy od tego, ile osób się zaszczepi

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 11:50
- Niestety bardzo aktywne są ruchy antyszczepionkowe, które sieją niepokój w głowach osób, które wahają się, czy się zaszczepić - mówił w Polskim Radiu 24 Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. 
Waldemar Kraska
Waldemar KraskaFoto: PR24/AK

Ministerstwo Zdrowia informuje o 200 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To o ponad jedną piątą więcej niż tydzień temu i najwięcej od czerwca tego roku. Ostatniej doby nie zmarł żaden chory na COVID-19, natomiast bilans epidemii koronawirusa w Polsce od początku jej istnienia to 2 884 361 zakażonych. Nie żyje 75 285 spośród nich.

Gość PR24, wiceminister zdrowia powiedział, że w Polsce zmagamy się obecnie z mutacją koronawirusa zwanego Deltą, która zdominowała wszystkie przypadki zakażeń i odpowiada teraz za ponad 81 proc. przypadków zachorowań.

"15 tys. przypadków dziennie"

shutterstock karetka usa koronawirus 1200.jpg
Dramatyczna sytuacja w Nowym Jorku. Lawinowo rośnie liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19

- Niestety bardzo aktywne są ruchy antyszczepionkowe, które sieją niepokój w głowach osób, które wahają się, czy się zaszczepić. To bardzo zły trend. W tej chwili wszystko zależy od tego, ile osób zaszczepi się w ciągu najbliższych tygodni. Jeżeli natomiast poziom wyszczepień nie wzrośnie, to możemy mieć ok. 15 tys. przypadków zachorowań dziennie - powiedział Waldemar Kraska.

Rząd chce zdecydować się na wariant, w którym zakłada się, że zaostrzone miałyby zostać limity dla osób niezaszczepionych, równocześnie żadne limity nie obejmowałyby osób zaszczepionych. Podstawą weryfikacji byłyby certyfikaty szczepień. Rada Medyczna tymczasem postuluje twarde zakazy wstępu do niektórych miejsc dla niezaszczepionych.

Ministerstwo Zdrowia informowało niedawno, że o obostrzeniach będzie można mówić w sytuacji, gdy dzienna liczba zachorowań dojdzie do tysiąca przypadków. Zdaniem jednak wiceministra zdrowia, gościa PR24, we wrześniu nie dojdziemy w Polsce do poziomu tysiąca przypadków zakażeń koronawirusem. Zauważył on jednocześnie, że po tym czasie "może być różnie".


Posłuchaj
24:37 PR24_mp3 2021_08_10-10-33-32.mp3 W. Kraska o koronawirusie "Delta" ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)

Data emisji: 10.08.2021

Godzina: 10:33 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem