X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Blokują zamiary Łukaszenki". Prof. Paruch o działaniach polskiego rządu w związku z sytuacją na granicy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 16:38
- Zdecydowana postawa władz Rzeczpospolitej Polskiej - obrona granicy przez służby państwa polskiego - blokuje niewątpliwie kolejne pomysły Aleksandra Łukaszenki, bo na razie nacisk nie jest skuteczny, w tym sensie, że ta granica nie została sforsowana - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog z UMCS.  
Prof. Waldemar Paruch
Prof. Waldemar ParuchFoto: PR24

Jak informują lokalne media białoruskie, z Mińska odleciał pierwszy samolot z ewakuowanymi obywatelami Iraku. Na jego pokładzie miało być około 430 osób, które wcześniej utknęły na granicy polsko-białoruskiej.

Czy to oznacza koniec kryzysu migracyjnego?

- W obszarze realnej polityki żadnego końca wojny hybrydowej nie widać. Dzisiejsza noc i dzień wcale nie zwiastują końca szturmu na polską granicę ze strony Białorusi - ostudził entuzjazm prof. Paruch.  

Jacek Saryusz-Wolski 1200 PL.jpg
"To dywersja". Saryusz-Wolski o interwencji Merkel ws. kryzysu na granicy z Białorusią

Niemiecka kanclerz Angela Merkel po raz kolejny rozmawiała z Aleksandrem Łukaszenką o trudnej sytuacji na granicach Białorusi i Unii Europejskiej, a w szczególności o potrzebie pomocy humanitarnej dla uchodźców i migrantów.

Posłuchaj
13:11 PR24_mp3 2021_11_18-15-16-58.mp3 Prof. Waldemar Paruch o wojnie hybrydowej ("Temat dnia/Gość PR24") 

Gość audycji odniósł się również do tego tematu.

- Ciągle poruszamy się w sferze rzekomych uzgodnień między kanclerz Angelą Merkel a Aleksandrem Łukaszenką, które płyną od rzecznika białoruskiego rządu, a tę trudno uznać za wiarygodną - podkreślił. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Waldemar Paruch (UMCS)

Data emisji: 18.11.2021

Godzina: 15.16

kmp

Czytaj także

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska o sytuacji na granicy: zachowanie aktywistów jest nieodpowiedzialne

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 12:27
- Bardzo nieodpowiedzialnie zachowują się aktywiści, którzy de facto pomagają w nielegalnym procederze przemytu ludzi z Polski do Niemiec albo do innych krajów - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (z-ca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej"). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patryk Gorgol: Łukaszenka będzie tak daleko przesuwał granice, aż poczuje opór

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 18:53
- Jeśli chodzi o kwestię tego, jak ten konflikt zażegnać, musielibyśmy mieć narzędzie do tego, żeby wpłynąć na politykę białoruską. Aleksander Łukaszenka będzie tak daleko przesuwał granice, aż poczuje opór - mówił w Polskim Radiu 24 Patryk Gorgol (Nowa Konfederacja). Gościem audycji był również Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna).
rozwiń zwiń