more_horiz

Program wyborczy PiS. Mosiński: zanim powstanie, uważnie wysłuchamy Polaków

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2022 16:30
- Rozpoczynamy spotkania z Polakami. Będziemy w każdej gminie i małej miejscowości, aby z pokorą wysłuchiwać uwag mieszkańców, również tych krytycznych [...], wówczas będzie powstawał nasz program wyborczy - mówił w Polskim Radiu 24, Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że dziś jeszcze jest za wcześnie, aby mówić o leitmotivie kampanii wyborczej jego partii.
Program wyborczy PiS. Mosiński: zanim powstanie, uważnie wysłuchamy Polaków
Program wyborczy PiS. Mosiński: zanim powstanie, uważnie wysłuchamy PolakówFoto: PR24

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przekazał, że na najbliższym kongresie partii nie będzie kandydował na jej szefa. Kolejny kongres PiS zaplanowano za trzy lata. Jarosław Kaczyński podzielił się swoimi planami na przyszłość w wywiadzie dla dziennika "Polska The Times".

- Chcielibyśmy, aby prezesem naszej formacji, był jak najdłużej Jarosław Kaczyński. Być może jeszcze pan premier przedłuży swoją aktywność polityczną na poziomie lidera Prawa i Sprawiedliwości, ale to już są decyzje indywidualne - odniósł się do sprawy Jan Mosiński z PiS.

Program wyborczy PiS. Główne założenia

W programie poseł PiS został zapytany o najbliższe wybory parlamentarne. Jan Mosiński zauważył, że PiS ma najbardziej stabilny elektorat. - Walki o elektorat toczą inne partie, ale z pewnymi demagogicznymi postulatami jako partia będziemy musieli się zmierzyć. Przyznał, że takim dużym wyzwaniem jest też na pewno walka z inflacją. Ta inflacja dzięki działaniom rządu ostatecznie powinna maleć.

- Utrzymanie dobrego tempa poziomu gospodarczego. Ostatnie prognozy stawiają Polską gospodarkę bardzo wysoko, jeśli chodzi o państwa Unii Europejskiej. Byłoby wielką szkodą dla Polaków zmarnować to, słuchając postulatów populistycznych Donalda Tuska - zaznaczył Mosiński.

- Rozpoczynamy spotkania z Polakami. Będziemy w każdej gminie i małej miejscowości z pokorą wysłuchiwać uwag mieszkańców, również tych krytycznych, bo nie jesteśmy idealnymi politykami i wówczas będzie powstawał nasz program wyborczy - mówił. Dodał jednocześnie, że dzisiaj trudno jeszcze mówić, co będzie leitmotivem kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

- Na pewno chcemy państwa silnego, mocnego w kwestiach militarnych, silnego partnerstwa w UE i NATO - podsumował poseł PiS.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
25:25 PR24 2022_06_24-14-33-19.mp3 Program wyborczy PiS. Mosiński: zanim powstanie, uważnie wysłuchamy Polaków ("Temat dnia/Gość PR24") 

Czytaj także:

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Jan Mosiński (PiS)

Data emisji: 24.06.2022

Godzina: 14:33 

PAP/IAR

ASP

Zobacz także

Zobacz także