more_horiz

"Rosja będzie traktowana jako kraj zagrożenia". Komandor Maksymilian Dura o szczycie NATO

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 12:13
- Dla mnie najistotniejsze jest to, że najprawdopodobniej na tym szczycie NATO zostanie zmieniony status Rosji. To spowoduje, że zmieni się praktyczne podejście sojuszu do tego kraju - mówił w Polskim Radiu 24 komandor Maksymilian Dura (portal Defence24).
Komandor Maksymilian Dura: Rosja będzie traktowana jako kraj zagrożenia.
Komandor Maksymilian Dura: Rosja będzie traktowana jako kraj zagrożenia.Foto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

NATO ma być mocniejsze - to główne oczekiwanie Polski przed rozpoczynającym się dziś w Madrycie szczytem przywódców państw Sojuszu Północnoatlantyckiego. Wzmocnienie NATO ma według Warszawy oznaczać zwiększenie liczby sojuszniczych wojsk w naszym regionie. Prezydent Andrzej Duda będzie też zabiegał o to, by Sojusz w swych dokumentach zdefiniował Rosję jako zagrożenie.

Na antenie Polskiego Radia 24 do tego, czego można się spodziewać na nadchodzącym spotkaniu sojuszników w Madrycie, odniósł się komandor Maksymilian Dura. - Trzeba pamiętać, że to, co dziś będzie na tym szczycie, było przygotowywane już wcześniej - wskazał. - W związku z tym w wielu przypadkach nie będą to rzeczy nowe, tylko takie, które będą po prostu zatwierdzane - powiedział.

"Rosja będzie traktowana jako kraj zagrożenia"

- Dla mnie najistotniejsze jest to, że najprawdopodobniej na tym szczycie NATO zostanie zmieniony status Rosji - podkreślił i dodał, że "Federacja Rosyjska bardzo w tym pomogła swoimi ostatnimi uderzeniami na miasta". - Zmiana statusu tego kraju spowoduje, że zmieni się praktyczne podejście NATO do Rosji - ocenił.

Zapytany o to, jaki status otrzyma Rosja, wskazał, że nie wie, jakie słowa zostaną użyte w tym kontekście, ale "najpewniej Rosja będzie traktowana jako kraj zagrożenia".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:37 Dura.mp3 Komandor Maksymilian Dura: Rosja będzie traktowana jako kraj zagrożenia (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: komandor Maksymilian Dura (portal Defence24)

Data emisji: 28.06.2022

Godzina: 9.35

 

jb

Zobacz także

Zobacz także