more_horiz

Koncert Niepodległości w Gołdapi. Jacek "Wiejski" Górski: to będzie miksem wszystkiego

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2022 09:30
- Ten koncert będzie miksem wszystkiego. Przede wszystkim współczesnej historii, która odbywa się na naszych oczach. Będziemy grać ten koncert 500 m, może kilometr od granicy z Federacją Rosyjską, tam emocje są zupełnie inne - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek "Wiejski" Górski, producent, reżyser, scenarzysta.
Jacek Wiejski Górski: ten koncert będzie miksem wszystkiego.
Jacek "Wiejski" Górski: ten koncert będzie miksem wszystkiego.Foto: https://www.koncertniepodleglosci.pl/dla-mediow/dla-mediow-do-pobrania/

Tematem rozmowy był Koncert Niepodległości "Za naszą i waszą wolność" w Gołdapi. Organizator wydarzenia Jacek "Wiejski" Górski, wskazał na antenie Polskiego Radia 24, że "jest to już w sumie 42. Koncert Niepodległości, a drugi w Gołdapi, dlatego, że Gołdap to taka trochę nasza ojczyzna naszej fundacji, która jest 20 km od granicy". 

"Zupełnie inna optyka"

- Tam jest zupełnie inna optyka na wszystko - podkreślił. - Dzięki mediom wciąż jesteśmy w centrum Polski, ale duszą i ciałem tam na miejscu. Tam tworzy się zupełnie inaczej, tam jest też zupełnie inny odbiór, to są rejony, gdzie ta muzyka brzmi zupełnie inaczej i gdzie jest też inaczej odbierana bo nie ma takiego natłoku wydarzeń kulturalnych jaki jest tutaj w centrum, w Warszawie - podkreślił.

- Mówi się o trudnym dostępie do kultury i właśnie tam z wielką radością się udajemy i spotykamy z naszą publicznością, żeby pokazać w sposób bezpłatny, co jest bardzo istotne, te kulturę wyższą, która nie ma szansy przebicia się przez mainstream - ocenił.

"Miks wszystkiego"

Zapraszając na wydarzenie przekazał, że "ten koncert będzie miksem wszystkiego". - Przede wszystkim współczesnej historii, która odbywa się na naszych oczach. Będziemy grać ten koncert 500 m, może kilometr od granicy z Federacją Rosyjską - powiedział i dodał, że "tam emocje będą zupełnie inne".


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
10:26 Kluczyńska.mp3 Jacek "Wiejski" Górski: ten koncert będzie miksem wszystkiego (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzi: Maja Kluczyńska

Gość: Jacek "Wiejski" Górski, producent, reżyser, scenarzysta

Data emisji: 31.07.2022

Godzina emisji: 8.48

jb

Zobacz także

Zobacz także