more_horiz

"Cuda, cuda ogłaszają". Urszula Sobiech o tegorocznych Orszakach Trzech Króli

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 09:24
- W tym roku będziemy ogłaszać cuda - powiedziała Urszula Sobiech (Fundacja Orszak Trzech Króli). Podkreśliła, że hasło tegorocznych orszaków nawiązuje nie tylko do kolędy, ale też Cudu nad Wisła i beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.
Audio
  • Urszula Sobiech, Zuzanna Samsel i Wojciech Samsel o Święcie Trzech Króli (Temat dnia/Gość PR24)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

W poniedziałek 6 stycznia, w Polsce, ulicami prawie 900 miejscowości pod hasłem "Cuda, cuda ogłaszają" - słów z kolędy "Dzisiaj w Betlejem" przejdą Orszaki Trzech Króli.

ZOBACZ TAKŻE
orszak-trzech-kroli-pap-1200.jpg
Orszaki Trzech Króli 6 stycznia w kraju i poza granicami. "Chcemy rozkolędować Polskę"

"Będziemy ogłaszać cuda"

Urszula Sobiech podkreśliła, że "jest to hasło bardzo kolędowe i wesołe", i to jest "pierwsze przesłanie". - Chcemy, żeby Orszak Trzech Króli był rozśpiewany. Chcemy powrócić do pięknej polskiej tradycji, żeby te kolędy wybrzmiały jeszcze głośniej - mówiła.

>>>[POLSKIE RADIO 24] Jolanta Stochacz: Orszak Trzech Króli jest zawsze inicjatywą oddolną

Dodatkowo, jak mówi przedstawicielka Fundacji Orszak Trzech Króli, hasło ma nawiązywać do setnej rocznicy Cudu nad Wisłą. - Orszak zawsze chce być uważny na dzieła, rzeczy, rocznice, które dzieją się w danym roku. Poza tym, cudownym sposobem, okazało się (...), że kolejny cud będziemy mieli do ogłoszenia: ten związany z czerwcową beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego - mówiła.

Misja w Zambii

Zuzanna Samsel powiedziała, że w mijającym roku była świadkiem cudów. - Widzieliśmy uzdrowienie naszej koleżanki misjonarki. To najbardziej nas tknęło - wskazała. - Widzieliśmy rzeczy, które trudno wytłumaczyć racjonalnie - dodał Wojciech Samsel.

Oboje są misjonarzami w Zambii. - Salezjanie od wielu, wielu lat mają tam założone misje i zapraszają młodych, żeby w tym uczestniczyli - mówił Wojciech Samsel. Przyznał, że oboje oczekują na przyjazd nowych wolontariuszy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Wiesław Molak

Goście: Urszula Sobiech (Fundacja Orszak Trzech Króli), Zuzanna i Wojciech Samsel (wolontariusze Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie, misjonarze w Zambii)

Data emisji: 05.01.2020

Godzina emisji: 08.13

PR24/msze, IAR

Zobacz także

Zobacz także