more_horiz

Bogdan Pęk: polskie władze nie zlekceważyły koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 11:13
- Nawet przeciwnicy rządu nie mogą powiedzieć, że władze zrobiły coś źle. Polityczna gra tym tematem jest nieprzyzwoita i wyborcy to widzą - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator i europoseł.
Audio
  • Bogdan Pęk o epidemii koronawirusa i ustawie medialnej (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/USAMRDC HANDOUT

karetka pap 1200.jpg
Pierwszy przypadek koronawirusa w Krakowie

W szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie na oddziale zakaźnym przebywa ponad 60-letni pacjent zarażony koronawirusem. To pierwszy przypadek zakażenia stwierdzony w Krakowie i 12 potwierdzony jak dotąd w Polsce.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Wojewoda dolnośląski: poważny stan jednego pacjenta z COVID-19

Bogdan Pęk przyznał w Polskim Radiu 24, że "walka z koronawirusem musi sprowadzać się do maksymalnego opóźnienia rozszerzania się go, aż do czasu wynalezienia szczepionki". - Polskie władze nie zlekceważyły tego wirusa w początkowej fazie - tak jak Włosi - i wszelkie środki przeciwdziałania zostały wdrożone w odpowiednim momencie. Nawet przeciwnicy rządu nie mogą powiedzieć, że władze zrobiły coś źle. Polityczna gra tym tematem jest nieprzyzwoita i wyborcy to widzą - mówił Pęk.

- Rozprzestrzenianie się koronawirusa wpłynie na ograniczenie kampanii wyborczej, zwłaszcza bezpośredniej i dobrze, ponieważ najważniejsze jest zdrowie i życie ludzi. Jest on groźny dla ludzi starszych i osłabionych - dodał polityk.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Bogdan Pęk

Data emisji: 09.03.2020

Godzina emisji: 10.09

PR24/dn

Zobacz także

Zobacz także