more_horiz

"Ta wojna hybrydowa trwa już od jakiegoś czasu". Prof. Grochmalski o sytuacji na białoruskiej granicy

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 16:26
- Scenariusz jest już rozpisany. Zwróćmy uwagę, że bardzo istotnym elementem pewnych przygotowań było spotkanie Putina z Łukaszenką - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski, politolog z Instytutu Studiów Strategicznych Akademii Sztuki Wojennej.
Żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnejzdj. ilustracyjne
Żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej/zdj. ilustracyjneFoto: twitter.com/@terytorialsi
mid-21823236 (1).jpg
Zdecydowana większość Polaków popiera budowę płotu na granicy. Jest nowy sondaż

W Usnarzu Górnym, na granicy polsko-białoruskiej, po stronie Białorusi, od kilkunastu dni koczuje grupa migrantów. Osoby te nie są wpuszczane do Polski, granicę zabezpiecza Straż Graniczna i żołnierze. Migranci koczujący po białoruskiej stronie nie chcą wracać na Białoruś. Według informacji Straży Granicznej z poniedziałku grupa liczy obecnie 24 osoby.

Czytaj także:

Prof. Piotr Grochmalski, który był gościem Polskiego Radia 24, podkreślił, że "ta wojna hybrydowa trwa już od jakiegoś czasu". - Scenariusz jest już rozpisany. Zwróćmy uwagę, że bardzo istotnym elementem pewnych przygotowań było spotkanie Putina z Łukaszenką - zaznaczył.

Posłuchaj
13:08 [PR24]PR24 (mp3) 26 sierpień 2021 15_09_27.mp3 Prof. Grochmalski o sytuacji w Europie oraz działaniach Rosji i Białorusi (Temat dnia/Gość PR24)

- Przejęcie Ramana Pratasiewicza było elementem mocno zarysowanej zimnej wojny. Siergiej Karaganow, czołowa postać z zaplecza Kremla mówi wyraźnie: to jest zimna wojna 2.0, która ma być tym razem zwycięska dla Rosji w walce z Zachodem - tłumaczył gość Polskiego Radia 24.

- Wspomniany Karaganow mówi, że Kremlowi udało się zrobić coś niezwykłego. Rosja z Chin (wcześniejszego przeciwnika strategicznego) uczyniła solidnego sojusznika - dodał prof. Grochmalski.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadził: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Piotr Grochmalski (politolog z Instytutu Studiów Strategicznych Akademii Sztuki Wojennej)
Data emisji: 26.08.2021
Godzina emisji: 15.09

pb

Zobacz także

Zobacz także