more_horiz

5. Światowy Dzień Ubogich. Br. Janowski: myślą tego wydarzenia jest to, byśmy otworzyli oczy

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 19:00
- Ojciec Święty stawia pytanie, co możemy zrobić wobec tych milionowych potrzeb. (...) To jest główna myśl dzisiejszego dnia- byśmy otworzyli oczy - podkreślił w Polskim Radiu 24 br. Szymon Janowski (Fundacja Kapucyńska). Gościem audycji była także Izabela Choma (kierownik Jadłodajni św. Barta Alberta, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej).      
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: addkm/shutterstock

Światowy Dzień Osób Ubogich to święto ustanowione w 2016 roku przez papieża Franciszka. W tegorocznym orędziu papież zaapelował m.in. aby nie czekać, aż ubodzy zapukają do naszych drzwi; nawołuje, aby do nich docierać.

PAP Papież Franciszek 1200 (1).jpg
Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek: powinniśmy nieść nadzieję potrzebującym

- Myślę, że papieżowi chodzi o to, żeby jeszcze raz i jeszcze mocniej zwrócić uwagę Kościoła i całego świata na ten problem i pobudzenie nas do działania - wskazał kapucyn.

- "Otwieranie oczu" to jest właśnie prowadzenia takich instytucji jak np. nasza jadłodajnia, albo łaźnia, czy ogrzewalnia, gdzie tu możemy pomagać i wspierać osoby bezdomne. (...) Każda osoba potrzebująca wsparcia może się do nas zgłosić i my jej pomożemy. Nikt jeszcze nie odszedł od nas głodny - zaznaczyła kierownik Jadłodajni św. Barta Alberta. 

Posłuchaj
21:52 PR24_mp3 2021_11_14-18-06-14.mp3 Goście PR 24 o istocie pomagania ubogim i potrzebującym ("Temat dnia/Gość PR24")   

Goście audycji mówili też o funkcjonowaniu w dobie pandemii Fundacji Kapucyńskiej oraz Jadłodajni św. Barta Alberta. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Piotr Wąż

Goście: Izabela Choma (kierownik Jadłodajni św. Barta Alberta, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej), br. Szymon Janowski (kapucyn, Fundacja Kapucyńska)

Data emisji: 14.11.2021

Godzina: 18.06

Zobacz także

Zobacz także