more_horiz

Twitter w rękach Elona Muska. Iwo Bender: trwa sprawdzanie algorytmów używanych do promowania treści lewicowych

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2022 18:00
- Zdejmowane są formalne czy nieformalne (tego nie wiemy) zapisy na określone poglądy - mówił w Polskim Radiu 24 Iwo Bender (telewizja EWTN Polska). Publicysta komentował przejęcie Twittera przez Elona Muska.
Iwo Bender
Iwo BenderFoto: PR24/AK

Trzech czołowych dyrektorów zostało zwolnionych z Twittera po tym, gdy właścicielem tej platformy społecznościowej został Elon Musk, uważany za najbogatszego człowieka świata - poinformował "Washington Post". Pracy został także pozbawiony generalny radca prawny firmy.

Do tematu odniósł się Iwo Bender, komentując, co się zmieni, jeśli chodzi o funkcjonowanie samego Twittera, po tej transakcji? - Już się bardzo wiele zmieniło. Zdejmowane są formalne czy nieformalne (tego nie wiemy) zapisy na określone poglądy. Niezależny dziennikarz Tim Pool odpowiedział na przejęcie tego medium przez Muska jednym słowem - "iwermektyna". Za użycie tego słowa można było być wtrąconym do twitterowego "więzienia" - przypomniał. 

Twitterowa odwilż 

W ocenie dziennikarza telewizji EWTN Polska, "ewidentnie" mamy do czynienia dzisiaj już z uwolnieniem tych, którzy byli objęci zakazem publikowania.

- Tam już pracują informatycy, którzy sprawdzają, jak funkcjonowały algorytmy i czy owo blokowanie, przede wszystkim treści natury konserwatywnej, a wzmacnianie treści lewicowych było niejako "zaszyte" w mechanizmie, który działał i decydował, które twitty są promowane, a które banowane - wyjaśnił.            

Więcej w nagraniu. 


18:23 PR24_mp3 2022_10_30-17-09-35.mp3 Iwo Bender o dalszych losach Twittera ("Temat dnia/Gość PR24")

 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Iwo Bender (telewizja EWTN Polska)

Data emisji: 30.10.2022

Godzina: 17.09

kmp


Zobacz także

Zobacz także