more_horiz

"Wszystko było realizowane tak, jak wskazują procedury". Płk dr Krynojewski o reakcji władz na wybuch w Przewodowie

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 15:49
- W moim odczuciu wszystko było realizowane tak, jak wskazują na to procedury. Wszystko, co jest związane z zarządzaniem kryzysowym, to bardzo delikatna materia - skomentował w Polskim Radiu 24 ekspert z zakresu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego płk dr Franciszek Krynojewski, odnosząc się do wybuchu w Przewodowie.
W wyniku wybuchu w Przewodowie zginęło dwóch cywilów
W wyniku wybuchu w Przewodowie zginęło dwóch cywilówFoto: AA/ABACA/Abaca/East News

W wyniku wybuchu w Przewodowie, kilka kilometrów od granicy z Ukrainą, zginęło dwóch cywilów. Według polskich władz najprawdopodobniej spadła tam rakieta przeciwlotnicza wystrzelona w czasie rosyjskiego zmasowanego ataku. Do kwestii tego, w jaki sposób na to zdarzenie zareagował polski rząd, odniósł się na antenie Polskiego Radia 24 ekspert z zakresu obrony cywilnej oraz zarządzania kryzysowego płk dr Franciszek Krynojewski.

- W moim odczuciu wszystko było realizowane tak, jak wskazują na to procedury - podkreślił ekspert. Jak dodał, pewne informacje muszą przed upublicznieniem zostać bardzo dokładnie przeanalizowane. - Wszystko, co jest związane z zarządzaniem kryzysowym, to bardzo delikatna materia - zaznaczył.

Wybuch w Przewodowie

Gość audycji dodał też, że "nie zawsze można powiedzieć to, co by się chciało powiedzieć", między innymi na temat tego, kto jest za zdarzenie odpowiedzialny. - Jeśli powiedziałbym, że ktoś jest winny i ta informacja poszłaby w świat, to już by się jej nie odkręciło. Po wyjaśnieniach prokuratorskich, badaniach i potwierdzeniu rzeczywistego zdarzenia, wzmianka o tym i tak by się znalazła gdzieś w dokumentach, na przedostatniej stronie, napisana maleńkim drukiem - wyjaśnił ekspert.

Płk dr Franciszek Krynojewski podkreślił zarazem, że w tego typu sprawach każdy z nas - dziennikarz czy też osoba, która funkcjonuje w systemie - musi być wyjątkowo ostrożna, aby nie popełnić żadnego błędu. - Ponieważ ten błąd będzie później powielany przez cały świat - skomentował gość audycji.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:59 PR24_mp3 2022_11_18-15-07-56.mp3 Płk dr Franciszek Krynojewski o wybuchu w Przewodowie ("Temat dnia"/Polskie Radio 24) 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: płk dr Franciszek Krynojewski (ekspert z zakresu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu)

Data emisji: 18.11.2022 r.

Godzina emisji: 15.09

ng

Zobacz także

Zobacz także