more_horiz

Rosja chce "zamrozić" Ukrainę. Prof. Piotr Grochmalski: wynik braku możliwości prowadzenia dalszej ofensywy

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 12:37
- W obawie przed zimową kampanią Rosja decyduje się na swoiste wzięcia w jasyr całego narodu ukraińskiego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski, politolog (Akademia Sztuki Wojennej).
Pogrążona w ciemnościach ulica w Kijowie po odłączeniu dostaw prądu, w nocy z 23 na 24 bm
Pogrążona w ciemnościach ulica w Kijowie po odłączeniu dostaw prądu, w nocy z 23 na 24 bmFoto: PAP/Vladyslav Musiienko

Po wczorajszym (23.11) rosyjskim ataku rakietowym 70 proc. Kijowa pozostaje bez prądu, w lewobrzeżnej części miasta częściowo przywrócono dostawy wody.

Mer ukraińskiej stolicy przekazał, że energetycy i specjaliści pracowali całą noc, aby przywrócić system. Według planu dostawy wody na prawym brzegu Dniepru mają być przywrócone w drugiej połowie dnia. Według Kliczki firmy energetyczne dokładają wszelkich starań, aby jak najszybciej przywrócić wszędzie energię elektryczną.

- Z pewnością to jest ten kierunek, który Rosja realizuje. Wg ocen samej strony ukraińskiej przeświadczenie Rosjan, że atak na infrastrukturę krytyczną spowoduje, że zostanie zmniejszona presja armii ukraińskiej na linii frontu, jest jej zdaniem bezpodstawne - zaznaczył prof. Piotr Grochmalski. 

Jak podkreślił gość audycji, rosyjski atak na infrastrukturę krytyczną wynika z tego, że "Rosja wyczerpała już swoje możliwości nie tylko ofensywy, ale skutecznej obrony". 

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
12:28 PR24_mp3 2022_11_24-11-45-08.mp3 Prof. Piotr Grochmalski gościem Magdaleny Złotnickiej ("Temat dnia/Gość PR24")

 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: prof. Piotr Grochmalski (Akademia Sztuki Wojennej)

Data emisji: 24.11.2022

Godzina emisji: 11.45

kmp

Zobacz także

Zobacz także