more_horiz

Anna Zalewska o KPO: miejmy nadzieję, że to już finał tej sprawy

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 16:21
- Czekamy na rozwiązanie tej sytuacji od kilku miesięcy. Pan minister Szynkowski vel Sęk cierpliwie wyjaśnia, cierpliwie tłumaczy. Miejmy nadzieję, że to już finał i że misja pana ministra się powiedzie - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska, europoseł PiS.
Anna Zalewska
Anna ZalewskaFoto: PR24

W czwartek minister ds. Unii Europejskiej udaje się do Brukseli, aby o godz. 17.30 rozpocząć spotkanie z unijnym komisarzem ds. sprawiedliwości Diderem Reyndersem, którego tematem będzie Krajowy Plan Odbudowy. To jego kolejne spotkanie w Brukseli, gdzie Szymon Szynkowski vel Sęk prowadzi negocjacje w celu odblokowania środków na polski Krajowy Plan Odbudowy.

"Te pieniądze się nam należą"

Do sytuacji związanej z Krajowym Planem Odbudowy odniosła się na antenie Polskiego Radia 24 Anna Zalewska. Jak wskazała europoseł, "pieniądze się należą i Polakom, i Węgrom, i Europejczykom, bo przypominam, że te pieniądze były i są przeznaczone na to, aby wyjść z pandemii, aby wesprzeć przedsiębiorców".

- Zgodnie z Traktatem o funkcjonowaniu UE mamy wspólny rynek, mamy konkurencyjność - zaznaczyła. - Z naszego rynku mogą korzystać również Niemcy, Francuzi czy też Włosi, więc Polakom i Europejczykom te pieniądze po prostu się należą - dodała.

Oceniła, że "niestety Komisja Europejska uprawia politykę, a tak naprawdę prowadzi już kampanię wyborczą Koalicji Obywatelskiej".

"Miejmy nadzieję, że to już finał"

Odnosząc się do wizyty ministra Szymona Szynkowskiego vel Sęka w Brukseli, powiedziała, że "czekamy na rozwiązanie tej sytuacji od kilku miesięcy". - Pan minister cierpliwie wyjaśnia, cierpliwie tłumaczy - zaznaczyła.

Podkreśliła, iż "jednocześnie pokazujemy, że spełniamy wszystkie, również czasami pozatraktatowe pomysły KE, tak jak w przypadku sądów". - Miejmy nadzieję, że to już finał i że misja pana ministra się powiedzie - dodała.


Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
24:31 zalewska.mp3 Anna Zalewska o KPO: miejmy nadzieję, że to już finał sporu (Polskie Radio 24)

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Anna Zalewska, europoseł PiS

Data emisji: 01.12.2022

Godzina: 15.33

jb/kor

Zobacz także

Zobacz także