more_horiz

Sprawa Tomasza L. Piotr Kaleta: Radosław Sikorski robi wszystko, żeby się wybielić

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2022 15:48
- W polityce funkcjonuje taka terminologia jak ucieczka do przodu. Myślę, że Radosław Sikorski i jego towarzysze właśnie w czymś takim uczestniczą. Zrobi on teraz wszystko, żeby wybielić swoją działalność jako szefa MON i MSZ - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości.
Piotr Kaleta
Piotr KaletaFoto: PR24/AK

Jak podał TVN24, Tomasz L. - zatrzymany w marcu 2022 r. przez ABW pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Federacji Rosyjskiej pracownik Urzędu Stanu Cywilnego w Warszawie - 16 lat wcześniej, w 2006 r. był członkiem komisji likwidacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych. Według TVN24 L. miał dostęp do największych tajemnic polskiego wywiadu i kontrwywiadu wojskowego. Antoni Macierewicz zaprzecza, jakoby Tomasz L. był członkiem komisji likwidacyjnej WSI.

Komisja likwidacyjna Wojskowych Służb Informacyjnych była powoływana przez Radosława Sikorskiego i to on powinien wyjaśnić, dlaczego ten człowiek się tam znalazł i jaka była jego rola - ocenił rzecznik PiS Rafał Bochenek, pytany o zatrzymanie Tomasza L.

Rola Radosława Sikorskiego

Piotr Kaleta powiedział w Polskim Radiu 24, że oskarżenia o udział szpiega w komisji Antoniego Macierewicza jest celowym zabiegiem. - W polityce funkcjonuje taka terminologia jak ucieczka do przodu. Myślę, że Radosław Sikorski i jego towarzysze właśnie w czymś takim uczestniczą. Zrobi on teraz wszystko, żeby wybielić swoją działalność jako szefa MON i MSZ - ocenił.

Polityk zwrócił uwagę, że Platforma Obywatelska na czele z Donaldem Tuskiem i Radosławem Sikorskim chce jak najbardziej wybielić swoją politykę. - Swego czasu Donald Tusk grzmiał, żeby powstała w Polsce komisja do zbadania kwestii energetycznych Polski. Kiedy PiS na to się zgodziło, to Donald Tusk spanikował. Teraz opozycja robi wszystko, żeby z tego się wycofać - powiedział.

- Radosław Sikorski wpisuje się w to, bo widzi, że może być przedmiotem debaty na tej komisji. Zrobią oni teraz wszystko, żeby odwrócić kota ogonem. Wszystkie ślady za powołaniem tej komisji, prowadzą do Radosława Sikorskiego - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:16 PR24_mp3 2022_12_10-15-05-55.mp3 Piotr Kaleta o bezpieczeństwie Polski (Gość PR24)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Piotr Kaleta (poseł PiS, Sejmowa Komisja Obrony Narodowej)

Data emisji: 10.12.2022

Godzina emisji: 15.05

dz

Zobacz także

Zobacz także