more_horiz

"Donald Tusk wpaja ducha agresji". Adam Jakuć o marszu KO

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2023 11:45
- Tak nienawistnych emocji wśród wyborców PO w stosunku do wyborców prawicy jeszcze nie obserwowałem - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Jakuć z "Gazety współczesnej" i "Kuriera porannego". - Zastanawiam się, czy Donald Tusk, szerząc nienawiść i próbując wpoić elektoratowi ducha instynktownej agresji, nie przygotowuje ich pod ewentualną porażkę, kiedy może będzie chciał wyprowadzić ludzi na ulice - dodał. 
Zdaniem publicysty, Donald Tusk będzie chciał podgrzać emocje na finiszu kampanii wyborczej
Zdaniem publicysty, Donald Tusk będzie chciał podgrzać emocje na finiszu kampanii wyborczejFoto: AC/FORUM

- Zastanawiam się, jak przebiegnie marsz Platformy Obywatelskiej w Warszawie, czy nie będzie prowokacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Jakuć z "Gazety współczesnej" i "Kuriera porannego" ukazujących się w północno-wschodniej Polsce. Jego zdaniem, nie ma gwarancji, że marsz przez Warszawę będzie przebiegał pokojowo.

"Donald Tusk wpaja ducha agresji". Publicysta o finiszu kampanii wyborczej

- Donald Tusk zdaje sobie sprawę, że na finiszu kampanii wyborczej znaczenie mają nie tyle obietnice, czy wyborcze propozycje, ale emocje, które są w ludziach. Myślę, że Donald Tusk za wszelką cenę będzie chciał wzniecić ducha walki, ale i nienawiści - ocenił.

Gość Polskiego Radia 24 przywołał spot PO, w którym Tusk mówi, że "chce uwolnić Polskę od kłamstwa, nienawiści i złodziejstwa". - To jest wszystko to, co ekipa PO-PSL robiła przez osiem lat, a nienawiść to to, co w tej chwili robi Donald Tusk - stwierdził.

- Tak nienawistnych emocji wśród wyborców PO w stosunku do wyborców prawicy, jeszcze nie obserwowałem. Jestem tym zaniepokojony. Zastanawiam się, czy Donald Tusk, szerząc nienawiść i próbując wpoić elektoratowi ducha instynktownej agresji, nie przygotowuje ich pod ewentualną porażkę, kiedy może będzie chciał wyprowadzić ludzi na ulice, co obserwowaliśmy kilka lat temu. To mnie niepokoi - przyznał Adam Jakuć. 

Więcej w nagraniu:

Posłuchaj
10:56 Adam-Jakuc--[PR24]PR24 (mp3) 1 październik 2023 10_44_56.mp3 Adam Jakuć o marszu KO w Warszawie i agresji politycznej Tuska ("Temat dnia/ Gość PR24")

Czytaj także w Niezalezna.pl: Wychowani w kulcie Moskwy. "Gazeta Polska": Gdyby wygrał Tusk, rządziliby armią

[ZOBACZ TAKŻE] Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży gościem Polskiego Radia: 

Czytaj także w TVP.Info: „Ostatnia prosta kampanii”. Wielka konwencja PiS w katowickim Spodku

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

Prowadzący: Wiesław Molak

Gość: Adam Jakuć ("Gazeta współczesna", "Kurier poranny")

Data emisji: 1.10.2023

Godzina emisji: 10.44


Polskie Radio 24/mbl

Zobacz także

Zobacz także