X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Potrzebujemy kontaktu z książką i samym sobą". Stępień o działalności Fundacji Zaczytani.org

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 09:45
- Nasze biblioteki otwieramy podczas pandemii. Bo nigdy tak jak teraz ta potrzeba książki, a także kontaktu z samym sobą poprzez książkę, nie była tak duża - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Stępień z Fundacji Zaczytani.org. Gościem audycji była również Marta Tittenbrun z tej samej organizacji.   
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Carla Nichiata/Shutterstock

Fundacja zajmuje się między innymi promowaniem czytelnictwa w różny sposób. - W tej chwili naszym najczęstszym działaniem jest otwieranie Zaczytanych Bibliotek, czyli nietypowych wypożyczalni, które otwieramy w placówkach medycznych, pomocowych czy opiekuńczych - podkreśliła Marta Tittenbrun. 

Rafał Wiśniewski FORUM 1200.jpg
"Wzór wynosi się z domu". Dyrektor NCK o czytelnictwie w Polsce

- Jest wiele miejsc, gdzie możemy wysyłać nasze książki i tworzyć nasze biblioteczki. Dzieci i dorośli, którzy są w trudnej sytuacji życiowej, którzy są w trakcie leczenia, mogą korzystać z literatury na miejscu - dodała rozmówczyni PR24.

Posłuchaj
21:52 PR24_mp3 2021_07_18-08-35-46.mp3 Marta Tittenbrun i Michał Stępień o promocji czytelnictwa (Rozmowa kulturalna)

Michał Stępień z kolei zwrócił uwagę na to, że kontaktu z książką niektóre osoby mogą potrzebować szczególnie podczas epidemii. 

- Bo nigdy tak jak teraz ta potrzeba książki, kontaktu z samym sobą poprzez książkę, nie była tak duża. Nasze biblioteki są tu wielkim wsparciem dla dzieci i dorosłych, którzy zostali zmuszeni do pozostania w izolacji - zaznaczył. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa kulturalna"

Prowadząca: Maja Kluczyńska

Goście: Marta Tittenbrun i Michał Stępień (Fundacja Zaczytani.org)

Data emisji: 18.07.2021

Godzina: 8.35

PR24

Czytaj także

"Bardzo mieszane wrażenia na granicy niechęci". Orbitowski o książce Dołęgi-Mostowicza

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 14:20
- Moje wrażenia są bardzo mieszane i na granicy niechęci, przy całej sympatii do postaci autora - mówił w Polskim Radiu 24 pisarz Łukasz Orbitowski, który razem z Piotrem Goćkiem zrecenzowali książkę "Pechowy literat i inne opowiadania, nowele, humoreski" Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, wydawnictwo Iskry.
rozwiń zwiń