X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Elektra, czyli czytelnia słów i dźwięków

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 09:38
Nietypowa czytelnia, w której można przeczytać książkę, odsłuchać płyty winylowej i napić się kawy. Wszystko to w przytulnych wnętrzach. Nazwano ją "Czytelnią słów i dźwięków Elektra" i znajduje się w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie przy ulicy Elektoralnej. 
Audio
  • Magdalena Ulejczyk i Monika Rejtner o Elektrze (Rozmowa kulturalna)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Przemek Klos

W Elektrze znajduje się stale powiększający się zbiór płyt winylowych, które w ostatnich latach przeżywają prawdziwy renesans. Płytoteka czytelni to przekrój przez wszystkie gatunki i style muzyczne, z naciskiem na muzykę polską, w szczególności jazz, folk, funk i alternatywę. Miłośnicy czarnego złota znajdą tutaj zarówno ciekawe wydania znanych albumów, wybór najciekawszych tytułów z polskich wytwórni niezależnych, jak i legendarne serie wydawnicze (Polish Jazz, Biały Kruk Czarnego Krążka). Obok kolekcji płyt gramofonowych znajdują się kasety magnetofonowe.

1200_książka_shutterstock.jpg
Światowy Dzień Książki. "Słowo czytane ma duży wpływ na nasz relaks"

- Będą bardzo różne dźwięki. Czytelnia słów, bo książki, rozmowy i debaty, częścią Elektry jest księgozbiór, ale jest też płytoteka. To zbiór kolekcji różnych dźwięków, nawet poetyckich zapisów. Mamy też stanowiska do słuchania. Będzie można np. czytać i słuchać Norwida. Myślimy o podcastach, nagraniach terenowych i słuchowiskach. Cały czas się rozwijamy. Mam nadzieję, że nasza otwartość będzie rosła i rozwijała się wraz z osobami, które będą do nas przychodzić. To ich potrzeby, oczekiwania i myśli będą dla nas inspiracją - mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Rejtner, współorganizatorka projektu Elektra.

Natomiast księgozbiór Elektry to wyjątkowe, unikalne wydawnictwa, albumy, katalogi wystaw, art-booki i powieści graficzne, przykłady najlepszych projektów graficznych i ilustracji książkowej z ostatnich lat. Elektra dysponuje m.in. publikacjami z dawnej biblioteki, w tym legendarną serią "celofanową" PIW-u, biografiami kompozytorów wydanymi przez PWM, zbiorami listów Norwida i Krasińskiego.

Posłuchaj
22:24 PR24_mp3 2021_09_19-08-35-31.mp3 Magdalena Ulejczyk i Monika Rejtner o Elektrze (Rozmowa kulturalna)

Czytelnia Elektra zaprasza od poniedziałku do piątku, w godzinach 12-19.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa kulturalna"
Prowadzi: Maja Kluczyńska
Goście: Magdalena Ulejczyk (dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury), Monika Rejtner (współorganizatorka projektu Elektra) 
Data emisji: 19.09.2021
Godzina emisji: 8.35

PR24

Czytaj także

Sposób na spędzanie czasu w sieci? Załóż klub książkowy

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 12:32
Ferie trwają, a z powodu pandemii większość z nas niestety spędza je w sieci. To świetny moment, by sprawdzić, jakie książkowe skarby kryją nasze domowe półki i założyć… klub książkowy z rodziną i znajomymi.
rozwiń zwiń