X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jest poświęcony polskiemu duchowieństwu". Górski o XIII Koncercie Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 09:19
- Koncert jest poświęcony polskiemu duchowieństwu, zasłużonemu dla niepodległości Polski na przestrzeni praktycznie całej naszej historii. Od czasów św. Wojciecha, po czasy nam współczesne - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek "Wiejski" Górski, reżyser i scenarzysta koncertu.
XIII Koncert Niepodległości
XIII Koncert NiepodległościFoto: mat. prasowe

11 listopada odbędzie się XIII Koncert Niepodległości. - W tym roku temat to "Bóg, Honor, Ojczyzna" - poinformował Jacek "Wiejski" Górski. - Tytuł jest inspirowany hasłem, które pojawiło się na sztandarach Wojska Polskiego w 1943 roku decyzją prezydenta Raczkiewicza. W czasach PRL zostało oczywiście zniesione. Pojawiło się ponownie w latach 90. - wyjaśnił. 

Czytaj także:
marsz niepodleglosci 1200 free (1).jpg
Marsz Niepodległości. Prokurator Generalny wnioskuje o wstrzymanie decyzji sądu

Jak podkreślił rozmówca, "koncert jest poświęcony polskiemu duchowieństwu, zasłużonemu dla niepodległości Polski na przestrzeni praktycznie całej naszej historii". - Od czasów św. Wojciecha, po czasy nam współczesne, czyli lata 80., pontyfikat Jana Pawła II, dokonania i życie Prymasa Tysiąclecia i działania wszystkich księży, którzy dawali otuchę narodowi - mówił. 

Reżyser koncertu zwrócił uwagę na szczególny wybór miejsca występu. - To sala pod Liberatorem - pod kopią samolotu, który niósł pomoc dla Powstania Warszawskiego - podkreślił. - Chociaż budynek elektrowni nie był sceną bezpośrednich walk w czasie powstania, to energia i emocje związane z tym miejscem znajdują się w środku. Z tymi wszystkimi eksponatami, z tą historią - mówił gość PR24.


Czytaj także:

Posłuchaj
22:07 _PR24_AAC 2021_11_07-08-35-42.mp3 Jacek "Wiejski" Górski o XIII Koncercie Niepodległości. ("Rozmowa kulturalna")

Jak informują organizatorzy projektu - na repertuar XIII Koncertu Niepodległości składają się m.in. hybrydowe aranżacje polskich hymnów, pieśni wojskowych i religijnych oraz współczesne kompozycje instrumentalne. Zaprezentowane zostaną m.in. "Bogurodzica" oraz "Gaude Mater Polonia".

Wydarzenie rozpocznie się 11 listopada o godzinie 20.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego i odbędzie się - jeżeli do dnia występu nie zmienią się zasady covidowe - w formie hybrydowej. Oznacza to, że publiczność będzie mogła wysłuchać koncertu zarówno na żywo, jak i w sieci.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: Rozmowa Kulturalna

Prowadząca: Maja Kluczyńska

Gość: Jacek "Wiejski" Górski, reżyser, scenarzysta koncertu

Data emisji: 7.11.2021

Godz. emisji: 8.35

jbt

Czytaj także

Groby Ojców Niepodległości. Gdzie można je znaleźć? [INFOGRAFIKA]

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 05:48
Poznaj miejsca, gdzie znajdują się groby Ojców Niepodległości - polityków, mężów stanu, wojskowych, których nazwiska wiążą się z czasem odzyskania przez Polskę niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Niepodległości na 11 listopada. Wśród zaplanowanych wydarzeń m.in. koncert pieśni patriotycznych

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 23:17
W dniach 11-14 listopada 2021 Muzeum Niepodległości zaprasza do udziału w zorganizowanych przez instytucje wydarzeniach. Wśród nich m.in. koncert pieśni patriotycznych "Ta, co zwyciężyła" czy prezentacja rzeźby Marszałka Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń