X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Grzegorz Tobiszowski: jeszcze niedawno w ogóle nie chciano rozmawiać o górnictwie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2018 11:11
- Jeszcze kilka lat temu górnictwo nie było tematem, o którym chciano w Polsce rozmawiać. To była kwestia bardzo drażliwa. Uważano, że górnictwo należy likwidować, a sama branża to same problemy - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii. - Dziś jesteśmy w innym miejscu - podkreślał polityk Prawa i Sprawiedliwości. 
Audio
  • 20.07.18 Grzegorz Tobiszowski: jeszcze niedawno w ogóle nie chciano rozmawiać o górnictwie
Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii
Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energiiFoto: PR24/MR

Jak wskazywał na naszej antenie Grzegorz Tobiszowski, przed górnictwem nadal stoi wiele wyzwań. - To nie ulega wątpliwości. Nie ma jednak drugiej branży w Polsce, która w tak krótkim czasie osiągnęłaby tak dużo w kontekście wyników, systemu organizacji - ocenił wiceminister energii. Gość PR24 odniósł się do kwestii restrukturyzacji kopalń, mówił o przyszłości likwidowanej od ubiegłego roku Kopalni Węgla Kamiennego Krupiński w Suszcu. 

- Kopalnia od 10 lat ponosiła straty. Stanęliśmy przed dylematem, co z tym zakładem zrobić. Pięć różnych ekspertyz wskazuje na to, że nie jesteśmy w stanie z tej kopalni wygenerować zysku - tłumaczył Grzegorz Tobiszowski. W miejsce starego, nierentownego zakładu ma zostać uruchomiona "nowoczesna produkcja, nowoczesny przemysł". Według planów Jastrzębskiej Spółki Węglowej, tereny KWK Krupiński mają być obszarem tzw. zielonej energetyki oraz innowacyjnych technologii, związanych m.in. z ogniwami wodorowymi czy włóknami węglowymi. 

Tymczasem, KWK Krupiński chce kupić firma Tamar Resources. Brytyjskie przedsiębiorstwo chce reaktywować likwidowany zakład. Zdaniem Grzegorza Tobiszowskiego, nie jest to jednak wiarygodny inwestor. - Przedstawiciele firmy mówią, że mają na swoim zapleczu poważny fundusz kapitałowy, który uruchomi fundusze w wysokości 600 milionów złotych. Niestety Tamar Resources nie jest w stanie pokazać, że rzeczywiście ma potrzebne na inwestycję pieniądze - podkreślał minister energii. 

Więcej w całej rozmowie Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg.

W magazynie Północ-Południe również o najnowszej książce Bohdana Urbankowskiego. Pisarz, w rozmowie z Małgorzatą Jędrzejczyk, mówił o "Głosach", w których kreśli wstrząsający obraz obozu koncentracyjnego KL Buchenwald. 

Polskie Radio 24/zz

--------------------------------

Data emisji: 20.07.18

Godzina emisji: 21.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak