X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Reforma sądownictwa. Semka: panuje narracja "im gorzej, tym lepiej"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 02:11
- To kryzys, który nie zdarza się w normalnych krajach. Jest takie założenie, że jedni są dobrzy, a drudzy źli - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy". 
Audio
  • Piotr Semka: Jeśli Vera Jourova szukałaby porozumienia, to rozmawiałaby z sędziami KRS. (Północ-Południe /PR24)
Piotr Semka, publicysta Do Rzeczy
Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy"Foto: Polskie Radio 24

Tematem rozmowy była reforma wymiaru sądownictwa i spotkanie prezydenta z przedstawicielami opozycji w sprawie reformy sądownictwa. - Dobrze, że takie spotkanie się odbyło. Pani Kidawa-Błońska mówiła, że prezydent wpierw musi odmówić podpisania ustawy, a potem będzie rozmowa. Wszystko wskazuje na to, że prezydent podpisze ustawę, ale całkowitą pewność będziemy mieli, gdy podpis będzie już na ustawie - zaznaczył rozmówca.

- To kryzys, który nie zdarza się w normalnych krajach. Jeśli w środowisku sędziowskim zyskują ludzie, którzy mówią "niech się dzieje co chce, a my kontynuujemy protest", sędziowie jak Tuleja czy Matczak, którzy mówią wyraźnie, że to oni przetrzymają ten kryzys, to politycy opozycji wchodzą w tonację narzekania. Panuje narracja pt. "im gorzej, tym lepiej" - dodał.

sąd najwyższy SN 123 free shut 1200.jpg
Jacek Liziniewicz o reformie sądownictwa: liczę, że przyjdzie otrzeźwienie

- Jeżeli trzymamy się werdyktu, że zostaje zlikwidowana Izba Dyscyplinarna, to wszyscy ci, którzy nie chcieli działania dyscyplinującego sędziów, będą mogli odetchnąć - przyznał. 

Zdaniem Piotra Semki, "jeśli pani Jourova szukałaby porozumienia, rozmawiałaby także z przedstawicielami KRS, czego nie zrobiła. Jest takie założenie, że jedni są dobrzy, a drudzy źli i to jest powszechne w tego typu sporach". 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Północ - południe"

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: Piotr Semka ("Do Rzeczy")

Data emisji: 29.01.2020

Godzina emisji: 21.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziambor: Izba Dyscyplinarna SN powstała pod polityczne dyktando

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 08:14
- Sądownictwo jest w gestii państwa, a nie Unii Europejskiej - zaznaczył na antenie Polskiego Radia 24 Artur Dziambor (Konfederacja). Dodał, że "powstanie Izby Dyscyplinarnej można postrzegać pozytywnie, ale problemem jest to, że powstała ona pod polityczne dyktando".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma sądownictwa. Prezydent rozmawiał z przedstawicielami klubów i kół poselskich

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 18:30
Zakończyło się spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami klubów PiS, KO, Lewicy, PSL-Kukiz'15 oraz koła Konfederacji w Pałacu Prezydenckim. Spotkanie dotyczyło reformy wymiaru sprawiedliwości.
rozwiń zwiń